Používaním stránok mozessavydavat.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Dezerty

Makové muffiny bez lepku a mlieka

Makové muffiny bez lepku a mlieka
bez lepkubez mlieka

Piecť pre malé deti je vždy výzva, hlavne pre také, čo majú v strave určité obmedzenia. A keď ešte chcete, aby to chutilo aj dospelákom... No dovi dopo. Moje experimentovanie s ryžovou múkou a mliekom sa, našťastie, skončilo dobre a návšteva si dokonca vypýtala recept. Tak nech sa páči. ;)

Postup prípravy

Múku zmiešame s práškom do pečiva, soľou a cukrom. Potom poriadne vymiešame dokopy s olejom, celými vajíčkami a vanilkovým extraktom. Postupne pridávame ryžové mlieko a nakoniec už len ručne primiešame pomletý mak, hrozienka a ovocie nakrájané na malé kúsky. Ja som ešte pre chuť priamo do cesta dala lyžicu džemu. Nezľaknite sa trochu riedkej konzistencie cesta, (na mafiny býva hustejšia) ale vo finále to bude OK a získate krásne úhľadné koláčiky.

Cestom naplníme košíčky alebo vymastenú formu kúsok pod okraj. Ak chceme, môžeme ešte do všetkých pridať po lyžičke džemu.

Robila som aj verziu bez maku, so škoricou a kúskami jablka. Dá sa pridať aj iné čerstvé ovocie, čokoláda a tak podobne. :)

Muffiny chutia super, veď koniec-koncov, ryža na sladko nie je nikdy zlá, stačí si predstaviť taký dobrý ryžový nákyp alebo mliečnu ryžu. A takto nádherne popraskajú. :)

27. 3. 2017 14:58

Páči sa ti recept?

Komentáre

Pridať komentár
Formátovanie príspevku: hrubé  podčiarknuté  kurzíva
Čo prechádza cez žalúdok?
Pridaj komentár  

Recepty z kategórie

Recepty

 

O mne

Blog môžeš sa vydávať

V živote sú dôležitejšie otázky ako čo budem dnes variť, to uznávam. S tými vám však asi nepomôžem. :) Zato receptov a tipov tu nájdete požehnane a každý je odskúšaný na mojej rodine alebo priateľoch. Verím, že budú fungovať aj u vás doma, či už pôjde o osvedčenú klasiku, zaslúžený dezert alebo zdravú špecialitku zo surovín, ktoré možno bežne nejedávate.

Vitajte a cíťte sa tu dobre!

podpis

Bude sa vám páčiť

 
 
 

© 2013 - 2019 mozessavydavat.sk | kontakt | mapa webu | partneri | spolupráca | rss

tvorba web stránok bohacek.sk

Jednoduché a rýchle recepty