Používaním stránok mozessavydavat.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Chuťovky

Špirálky z lístkového cesta

Špirálky z lístkového cesta
bez mlieka

Toto je tá najsmiešnejšie jednoduchá a zároveň najefektejšia vec! Recept pridávam skôr ako inšpiráciu, alebo ak by sa predsa len našiel niekto, kto by ho potreboval. Napríklad ja hneď zopár takých vo svojom okolí mám.

Postup prípravy

Odkedy sme sa presťahovali na dedinu, musíme inak nakupovať a zásobiť sa. Predtým sme bývali pri supermarkete otvorenom nonstop, teraz sme odkázaní na tunajšie potraviny s ich sortimentom a otváracími hodinami. Taká vec, ako je lístkové cesto, vie človeka zachrániť, ak sa napríklad na nedeľu ohlási návšteva.

Rozmrazené lístkové cesto stačí vyvaľkať, potrieť rozšľahaným osoleným vajíčkom, poukladať plátky prosciutta, nakrájať na pásiky široké asi 3 centimetre a pevne stočiť. Potom tieto špirálky poukladáme na plech vyložený papierom na pečenie, potrieme vajíčkom, prípane niečím posypeme, a dáme piecť. Počas pečenie môžeme aj poobracať, aby boli pekne chrumkavé.

A ak vám ostanú nejaké zvyšky cesta, urobte z nich tieto základné tyčinky. ;)

 

4. 4. 2017 16:44

Páči sa ti recept?

Komentáre

Pridať komentár




Formátovanie príspevku: hrubé  podčiarknuté  kurzíva
Čo prechádza cez žalúdok?
Pridaj komentár  

Recepty z kategórie

Recepty

 

O mne

Blog môžeš sa vydávať

V živote sú dôležitejšie otázky ako čo budem dnes variť, to uznávam. S tými vám však asi nepomôžem. :) Zato receptov a tipov tu nájdete požehnane a každý je odskúšaný na mojej rodine alebo priateľoch. Verím, že budú fungovať aj u vás doma, či už pôjde o osvedčenú klasiku, zaslúžený dezert alebo zdravú špecialitku zo surovín, ktoré možno bežne nejedávate.

Vitajte a cíťte sa tu dobre!

podpis

Bude sa vám páčiť

 
 
 

© 2013 - 2019 mozessavydavat.sk | kontakt | mapa webu | partneri | spolupráca | rss

tvorba web stránok bohacek.sk

Jednoduché a rýchle recepty