Používaním stránok mozessavydavat.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

DezertyVianoce

Kokosové guľky v štýle Raffaelo

Kokosové guľky v štýle Raffaelo

Život s dieťaťom, ktoré začína chodiť, ešte to nevie, ale už chce všade byť a všetko ho zaujíma je... krásny, ale náročný. V preklade – Biela sobota večer a doma výbuch, žiadna výzdoba, extra poriadok a nič nie je napečené. Ste na tom podobne? Ešte nie je nič stratené, lebo existujú last minute dezerty hotové za pár minút (konkrétne za 30) zo surovín, ktoré neverím, že nemáte v špajzi. Napríklad tieto kokosové guľky, ktoré mne osobne chutia viac ako pravé Raffaelo.

Suroviny

3 ks  tortové oblátky
1 ks  salko
125 g  kokos + na obaľovanie
 celé mandle

Postup prípravy

Uložila som dieťa spať, vysnorila tortové oblátky, čo mi ostali z grilážiek, rýchlo ich pomlela v nožovom mixéri a vysypala do misy. Vybachla som tam jedno salko a potom som už len prisypávala kokos tak, aby to bolo akurátne modelovateľné. Hmotou som obaľovala mandle a vygúľala guľôčky, ktoré som ešte následne obalila v kokose. Čím menšie sa vám podaria, tým lepšie.

That´s all, už stačí len dať guľky do nejakej uzatvárateľnej nádoby a tú uložiť do chladničky.

Poznám aj verziu bez salka, so sušeným mliekom, cukrom a maslom, ale táto salková je rýchlejšia. Navyše má jednu výhodu – môžete beztrestne koštovať, vylizovať a vyškriabavať salko z konzervy, lebo veď pri pečení je to dovolené. Zas mám hubu zalepenú a minimálne na mesiac pokoj. :D

16. 4. 2017 8:44

Páči sa ti recept?

Komentáre

Pridať komentár
Formátovanie príspevku: hrubé  podčiarknuté  kurzíva
Čo prechádza cez žalúdok?
Pridaj komentár  

Recepty z kategórie

Recepty

 

O mne

Blog môžeš sa vydávať

V živote sú dôležitejšie otázky ako čo budem dnes variť, to uznávam. S tými vám však asi nepomôžem. :) Zato receptov a tipov tu nájdete požehnane a každý je odskúšaný na mojej rodine alebo priateľoch. Verím, že budú fungovať aj u vás doma, či už pôjde o osvedčenú klasiku, zaslúžený dezert alebo zdravú špecialitku zo surovín, ktoré možno bežne nejedávate.

Vitajte a cíťte sa tu dobre!

podpis

Bude sa vám páčiť

 
 
 

© 2013 - 2019 mozessavydavat.sk | kontakt | mapa webu | partneri | spolupráca | rss

tvorba web stránok bohacek.sk

Jednoduché a rýchle recepty