Používaním stránok mozessavydavat.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Dezerty

Kokosová bublanina

Kokosová bublanina
bez mlieka

V poslednej dobe si veľmi ulietavam na kokose vo všetkých podobách a jem ho takmer každý deň. Napríklad také ryžové mlieko samo o sebe mi nechutí, ale keď k nemu pridám lyžicu kokosu, každá kaša či müsli sa zmenia na prudko jedlé. A netreba ani sladiť. A v tomto recepte, určenom pre všetkých, ktorí nemôžu alebo nechcú mlieko, som sa kokosovo vybúrila. :)

Postup prípravy

Nemusíte nič vážiť, je to hrnčekový recept a záleží len na vás, aký veľký hrnček použijete. Ja som robila na stredne veľký plech a použila som dvojdecovú šálku.

Vajcia s cukrom vyšľaháme a pridáme rozpustené ghí alebo olej. Už len ručne metličkou vmiešame mlieko. Práškové suroviny zvlášť spojíme v inej nádobe a zľahka ich primiešame do tekutej zmesi.

Vylejeme do vymasteného a múkou vysypaného plechu, poukladáme ovocie a dáme piecť do vyhriatej rúry.

Tip: Keďže rastlinné mlieka sú už dosládzané a ja v poslednej dobe sladím celkovo menej, takéto množstvo cukru stačilo. Pokojne si však pridajte.

18. 7. 2017 11:01

Páči sa ti recept?

Komentáre

Pridať komentár
Formátovanie príspevku: hrubé  podčiarknuté  kurzíva
Čo prechádza cez žalúdok?
Pridaj komentár  

Recepty z kategórie

Recepty

 

O mne

Blog môžeš sa vydávať

V živote sú dôležitejšie otázky ako čo budem dnes variť, to uznávam. S tými vám však asi nepomôžem. :) Zato receptov a tipov tu nájdete požehnane a každý je odskúšaný na mojej rodine alebo priateľoch. Verím, že budú fungovať aj u vás doma, či už pôjde o osvedčenú klasiku, zaslúžený dezert alebo zdravú špecialitku zo surovín, ktoré možno bežne nejedávate.

Vitajte a cíťte sa tu dobre!

podpis

Bude sa vám páčiť

 
 
 

© 2013 - 2019 mozessavydavat.sk | kontakt | mapa webu | partneri | spolupráca | rss

tvorba web stránok bohacek.sk

Jednoduché a rýchle recepty