Používaním stránok mozessavydavat.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Dezerty

Mandľová bábovka bez múky

Mandľová bábovka bez múky
bez lepkubábovka

Je to trošku drahší špás, lebo veď mandle nie sú práve lacné, ale zase ak ste si v nejakom ošiali kúpili veľkú zásobu a zrazu pri upratovaní zistíte, že o pár dní expirujú, je to ideálna voľba. Táto bábovečka je totiž naozaj výborná a výživná.

Postup prípravy

Použila som lúpané mandle, ktoré som najskôr nasucho opražila na panvici, aby chytili ešte lepšiu a výraznejšiu chuť a vôňu. Potom som ich pomlela na čo najjemnejšie. Ale použiť môžete aj mandľovú múku, s ňou je bábovka ešte chutnejšia..

Ďalej postupujeme tak, že všetky sypké suroviny zmiešame dokopy, pridáme nastrúhanú citrónovú kôru, roztopené maslo, žĺtky, tvaroh a amaretto. Z bielkov vyšľaháme pevný sneh a zľahka ho vmiešame do cesta.

Vylejeme do vymastenej a múkou vysypanej bábovkovej formy a vložíme do vyhriatej rúry. Pečieme, kým špajľa po zapichnutí nebude čistá.

 

Tip: Hotovú vychladnutú bábovku môžeme ešte zo všetkých strán pokvapkať amarettom. Bude ešte šťavnatejšia.

30. 7. 2017 23:03

Páči sa ti recept?

Komentáre

Pridať komentár
Formátovanie príspevku: hrubé  podčiarknuté  kurzíva
Čo prechádza cez žalúdok?
Pridaj komentár  

Recepty z kategórie

Recepty

 

O mne

Blog môžeš sa vydávať

V živote sú dôležitejšie otázky ako čo budem dnes variť, to uznávam. S tými vám však asi nepomôžem. :) Zato receptov a tipov tu nájdete požehnane a každý je odskúšaný na mojej rodine alebo priateľoch. Verím, že budú fungovať aj u vás doma, či už pôjde o osvedčenú klasiku, zaslúžený dezert alebo zdravú špecialitku zo surovín, ktoré možno bežne nejedávate.

Vitajte a cíťte sa tu dobre!

podpis

Bude sa vám páčiť

 
 
 

© 2013 - 2019 mozessavydavat.sk | kontakt | mapa webu | partneri | spolupráca | rss

tvorba web stránok bohacek.sk

Jednoduché a rýchle recepty