Používaním stránok mozessavydavat.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

DezertyVianoce

Babkine kokosové guľky

Babkine kokosové guľky

Vianoce bez nich by u nás nemohli byť, napriek tomu, alebo možno práve preto, že babička už vyše 20 rokov nie je medzi nami. Recept nemá nič spoločné so zdravou výživou, ale keby som v ňom čokoľvek zmenila, už by to nebolo ono. Ak však nebudete robiť guľky príliš veľké a budete si ich dávkovať postupne, môžete mať svedomie čisté. A úplne najlepší je na nich tuzemák! :)

Suroviny

250 ml  sušené mlieko
250 ml  kryštálový cukor
1 dl  voda
125 g  maslo
3 ks  tortové oblátky
50 g  hrozienka
2 PL  kakao
4 PL  tuzemský rum
3 PL  strúhaný kokos + na obaľovanie

Postup prípravy

Ale teda OK - sušené mlieko som použila len polotučné a cukor som dala trstinový (iný doma ani nemáme). Na chuti sa to neodrazilo.

A tu je origoš znenie postupu z rodinného zápisníka receptov: Sušené mlieko, kakao, cukor a vodu dáme do hrnca a na miernom ohni za stáleho miešania varíme až do rozpustenia cukru. Po odstavení z ohňa ešte do teplého dáme maslo a keď sa rozpustí, pridáme aj polámané tortové oblátky a hrozienka. Všetko dobre premiešame a necháme vychladnúť. Potom mokrou rukou robíme menšie guľky, ktoré obaľujeme v kokose. Do hmoty môžeme pridať aj rum.

Ja dodávam, že oblátky treba rozdrviť na čo najemnejšie, dá sa to aj ručne-stručne, alebo v nožovom mixéri. A že rum rozhodne treba použiť. Rovnako aj trochu kokosu do "cesta". Ten vyváži konzistenciu, aby vďaka rumu nebola príliš riedka.

Z tejto dávky vyjde cca 30 kusov. (Záleží, koľko guľkovej hmoty vydegustujete počas procesu výroby. :D)

7. 11. 2017 16:57

Páči sa ti recept?

Komentáre

Pridať komentár
Formátovanie príspevku: hrubé  podčiarknuté  kurzíva
Čo prechádza cez žalúdok?
Pridaj komentár  

Recepty z kategórie

Recepty

 

O mne

Blog môžeš sa vydávať

V živote sú dôležitejšie otázky ako čo budem dnes variť, to uznávam. S tými vám však asi nepomôžem. :) Zato receptov a tipov tu nájdete požehnane a každý je odskúšaný na mojej rodine alebo priateľoch. Verím, že budú fungovať aj u vás doma, či už pôjde o osvedčenú klasiku, zaslúžený dezert alebo zdravú špecialitku zo surovín, ktoré možno bežne nejedávate.

Vitajte a cíťte sa tu dobre!

podpis

Bude sa vám páčiť

 
 
 

© 2013 - 2019 mozessavydavat.sk | kontakt | mapa webu | partneri | spolupráca | rss

tvorba web stránok bohacek.sk

Jednoduché a rýchle recepty