Používaním stránok mozessavydavat.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Dezerty

Sypaný makový koláč bez cesta

Sypaný makový koláč bez cesta

Vždy som mala na koláčoch radšej plnku ako cesto. Taký závin alebo buchta s malým množstvom plnky sa u mňa rovná trestnému činu. Ešte predtým, ako som tento makovník vôbec vyskúšala, som tušila, že to bude niečo presne pre mňa. A veru vôbec nesklamal. Navyše ho zvládne upiecť aj dieťa alebo absolútny kuchynský antitalent.

Postup prípravy

Jediná nevýhoda je, že sa trošku trúsi a nie až tak super drží tvar, čo mu ale zase dodáva rustikálny šmrnc. A keďže je to niečo ako štrúdľa bez cesta, aj chuťovo môže mať podoby rôznych štrúdlí.

Táto verzia s makom je úplne božská. Ja som mala doma načatý tvaroh a tak som ho tam kde-tu roztrúsila. Mňam. :)

Jablká nahrubo nastrúhame. Sypké suroviny okrem vanilkového cukru zmiešame v mise. Dáme pozor, je to 250 ml, teda 1 hrnček, nie 250 gramov, ako sa mi to podarilo pomýliť. :D

Malý hlbší plech vymažeme maslom a nasypeme prvú vsrtvu - tretinu sypkej zmesi. Potom bude nasledovať polovica jabĺk a pomedzi ne roztrúsená polovica tvarohu. Posypeme vanilkovým cukrom, prípadne, ak máte v úmysle zakomponovať hrozienka, urobte to v tomto kroku. Na to príde sypká zmes a na ňu zase jablká, tvaroh a vanilkový poprašok. Koláč ukončíme sypkou vrstvou, utrasieme, utľapkáme a romnomerne nastrúhame maslo. (Je dobré dať ho na chvíľu do mrazničky).

Potom už len dáme piecť do vyhriatej rúry, kým sa okraje nezačnú sfarbovať do zlatista.

...

Vyskúšajte si upiecť aj sypaný tvarohový koláč alebo verziu s jabĺčkami. ;)

20. 11. 2017 15:16

Páči sa ti recept?

Komentáre

Pridať komentár
Formátovanie príspevku: hrubé  podčiarknuté  kurzíva
Čo prechádza cez žalúdok?
Pridaj komentár  

Recepty z kategórie

Recepty

 

O mne

Blog môžeš sa vydávať

V živote sú dôležitejšie otázky ako čo budem dnes variť, to uznávam. S tými vám však asi nepomôžem. :) Zato receptov a tipov tu nájdete požehnane a každý je odskúšaný na mojej rodine alebo priateľoch. Verím, že budú fungovať aj u vás doma, či už pôjde o osvedčenú klasiku, zaslúžený dezert alebo zdravú špecialitku zo surovín, ktoré možno bežne nejedávate.

Vitajte a cíťte sa tu dobre!

podpis

Bude sa vám páčiť

 
 
 

© 2013 - 2019 mozessavydavat.sk | kontakt | mapa webu | partneri | spolupráca | rss

tvorba web stránok bohacek.sk

Jednoduché a rýchle recepty