Používaním stránok mozessavydavat.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

DezertyVianoce

Vláčny perník s jablkami

Vláčny perník s jablkami
Vianoce

Dnes to u nás voňalo ako na Vianoce, a to som ešte ani zďaleka nepiekla medovníčky. Rovnako dobre totiž zafunguje perníkový koláč na plech, ktorý si môžete upiecť hocikedy, ale ja ho predsa len najradšej robím v predvianočnom období.

Postup prípravy

Dobrý perník na plech by mal byť nadýchaný, ale zároveň vláčny. O to sa v tomto recepte postarajú jogurt a jablká, ale aj tekuté sladidlo vo forme medu a melasy.

Postup je úplne jednoduchý. Zvlášť si zmiešame suché a zvlášť tekuté prísady. Potom obe zložky spojíme, stačí ručne metličkou. Nakoniec vmiešame nahrubo nastrúhané jablká, ktoré, dovtedy dosť husté, cesto "rozriedia". 

Cesto vylejeme na menší vymastený a hrubou múkou vysypaný plech. Urovnáme a dáme piecť do predhriatej rúry. Pomocou špajle zistíme, či už je koláčik prepečený. Ešte teplý natrieme lekvárom, ja som dala čerešňový so škoricou, ale super je akýkoľvek. Na to sa hodí vrstva strúhanej horkej čokolády. Alebo ho po vychladnutí polejte polevou z horkej čokolády, rozmiešanej v horúcej šľahačkovej smotane. :)

 

 

25. 11. 2017 22:41

Páči sa ti recept?

Komentáre

Pridať komentár
Formátovanie príspevku: hrubé  podčiarknuté  kurzíva
Čo prechádza cez žalúdok?
Pridaj komentár  

Recepty z kategórie

Recepty

 

O mne

Blog môžeš sa vydávať

V živote sú dôležitejšie otázky ako čo budem dnes variť, to uznávam. S tými vám však asi nepomôžem. :) Zato receptov a tipov tu nájdete požehnane a každý je odskúšaný na mojej rodine alebo priateľoch. Verím, že budú fungovať aj u vás doma, či už pôjde o osvedčenú klasiku, zaslúžený dezert alebo zdravú špecialitku zo surovín, ktoré možno bežne nejedávate.

Vitajte a cíťte sa tu dobre!

podpis

Bude sa vám páčiť

 
 
 

© 2013 - 2019 mozessavydavat.sk | kontakt | mapa webu | partneri | spolupráca | rss

tvorba web stránok bohacek.sk

Jednoduché a rýchle recepty