Používaním stránok mozessavydavat.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Dezerty

Rýchly tvarohový koláč

Rýchly tvarohový koláč

Nikdy neprestanem žasnúť nad sypanými koláčmi. To znamená, že stačí nasypať a cesto sa utvorí samo v rúre. Po jablkovom z minula som vyskúšala tvarohový. A voňal tak dobre, že sme ho jedli ešte teplý večer o desiatej, keď sa dopiekol.

Postup prípravy

Práškové prísady, čiže múku, práškový cukor a kypriaci prášok, dobre premiešame. Polovicu z tejto zmesi vysypeme do malého plechu. Nie, netreba ho predtým vymastiť. 

Trasením urovnáme a opatrne aplikujeme tvaroh rozmiešaný s vanilkovým a kryštálovýcm cukrom (podľa chuti), troškou mlieka a hrozienkami. Na to vylejeme kyslú smotanu a na ňu zvyšok sypkej zmesi. Posledná vrstva budú vajcia rozmiešané v mlieku a rozpustenom masle s druhým vanilkovým cukrom. Pečieme vo vyhriatej rúre, kým nebude povrch krásne zlatistý ako na fotke.

31. 3. 2014 23:18

Páči sa ti recept?

Komentáre

Veronika | 8. 5. 2014 20:30

dnes vyskúšaný koláčik, chutil všetkým výborne,ďakujeme za tipsmile MŇAM


Pridať komentár
Formátovanie príspevku: hrubé  podčiarknuté  kurzíva
Čo prechádza cez žalúdok?
Pridaj komentár  

Recepty z kategórie

Recepty

 

O mne

Blog môžeš sa vydávať

V živote sú dôležitejšie otázky ako čo budem dnes variť, to uznávam. S tými vám však asi nepomôžem. :) Zato receptov a tipov tu nájdete požehnane a každý je odskúšaný na mojej rodine alebo priateľoch. Verím, že budú fungovať aj u vás doma, či už pôjde o osvedčenú klasiku, zaslúžený dezert alebo zdravú špecialitku zo surovín, ktoré možno bežne nejedávate.

Vitajte a cíťte sa tu dobre!

podpis

Bude sa vám páčiť

 
 
 

© 2013 - 2019 mozessavydavat.sk | kontakt | mapa webu | partneri | spolupráca | rss

tvorba web stránok bohacek.sk

Jednoduché a rýchle recepty