Používaním stránok mozessavydavat.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

DezertyVianoce

Arašidové grilážky so slaným karamelom

Arašidové grilážky so slaným karamelom
Vianoce

Tí, ktorí sledujete tento blog viete, že podľa babkinho receptu som už robila klasické grilážky s vlašskými orechmi a lieskovo-orieškové s kakaom v štýle Tatraniek. Už vtedy mi skrsol v hlave nápad, že musím skúsiť aj jemne slankastú arašidovú verziu. Hádajte, ako to dopadlo. ;)

Postup prípravy

No ako asi? Arašidy, karamel a soľ idú neskutočne dokopy a vedeli to aj výrobcovia tyčinky Snickers. :) Tú síce ja osobne nemusím, lebo nemám rada zalepené ústa a zuby, ale v grilážkach je to niečo iné.

Postup netreba rozpisovať, nájdete ho v origoš babkinom preglejkovom recepise, ktorý ma niekedy privádza do šialenstva, ale nakoniec to vždy dobojujem a vždy to dopadne dobre. :D Ale keď spravíte plnku, je to už hračka a získate celkom dosť kúskov vianočného pečiva. Jasné, ak sa s tým budete hrajkať ako ja a formičkou vykrajovať kolieska, bude to trvať dlhšie a aj koláčikov bude menej, ale zase vám ostanú zvyšky, ktoré bude treba skonzumovať. ;)

Soľ dajte podľa chuti, možno bude stačiť štipka, možno bude aj pol lyžičky málo. Oproti pôvodnému rozpisu som skúsila ubrať trochu cukru a hotové povykrajované kolieska som poprskala polevou z čokolády a kokosového oleja. Tá má ale väčšiu tendenciu topiť sa, takže odprúčam uchovávať v chlade.

...

Lieskovcovú verziu mojich grilážiek nájdete tu a klasiku zasa tu. ;)

11. 12. 2017 21:24

Páči sa ti recept?

Komentáre

Pridať komentár
Formátovanie príspevku: hrubé  podčiarknuté  kurzíva
Čo prechádza cez žalúdok?
Pridaj komentár  

Recepty z kategórie

Recepty

 

O mne

Blog môžeš sa vydávať

V živote sú dôležitejšie otázky ako čo budem dnes variť, to uznávam. S tými vám však asi nepomôžem. :) Zato receptov a tipov tu nájdete požehnane a každý je odskúšaný na mojej rodine alebo priateľoch. Verím, že budú fungovať aj u vás doma, či už pôjde o osvedčenú klasiku, zaslúžený dezert alebo zdravú špecialitku zo surovín, ktoré možno bežne nejedávate.

Vitajte a cíťte sa tu dobre!

podpis

Bude sa vám páčiť

 
 
 

© 2013 - 2019 mozessavydavat.sk | kontakt | mapa webu | partneri | spolupráca | rss

tvorba web stránok bohacek.sk

Jednoduché a rýchle recepty