Používaním stránok mozessavydavat.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

PolievkyVianoce

Biela hubová polievka

Biela hubová polievka
Vianoceklasika

Jej vôňa a chuť mi silno pripomína mamu, preto ju podľa jej receptu varím veľmi rada. Inak mliečnym ani zapraženým polievkam príliš neholdujem, ale táto má, a vždy bude mať, výnimku.

Postup prípravy

Chutí výborne a chutila mi odjakživa, len v istom búrlivom období môjho života som za ňu zvykla mame pindať, že je príliš kalorická. Dnes mi je to smiešne a niekedy by som ju vymenila za všetky zeleninové polievky sveta. :) Ozaj, nejete takúto náhodou na Štedrý večer? V niektorých regiónoch a rodinách sa jedáva práve na Vianoce, no u nás je to bežná zimná polievka.

Mama ju zvykla robiť buď zo sušených húb alebo z čerstvej hlivy. Ja som to spojila a robím ju z oboch naraz, čo je podľa mňa ešte lepšie. Sušené huby prepláchnem a zalejem vriacou voodu. Prikryté nechám namočené. Do vody dám variť na kúsky nakrájanú hlivu a krúpy - najradšej mám strednú veľkosť.

Po 10 minútach pridám aj scedené sušené huby a varím, kým nie sú hliva a krúpy takmer mäkké.

Potom prídu na rad zemiaky nakrájané na kocky. Keď sú už mäkké, v kastróliku si urobím zápražku tak, že na oleji osmažím múku a pridám prelisovaný cesnak. Chvíľku posmažím, zalejem trochou studenej vody, rozmiešam a nalejem do hrnca. Občas sa mi stane, že sa v zásmažke vytvoria hrudky, vtedy si pomôžem sitkom.

Polievku dochutíme soľou, cukrom, octom a troškou mletého korenia. Nakoniec pridáme aj mlieko alebo smotanu na varenie a prevaríme.
 

20. 12. 2017 21:56

Páči sa ti recept?

Komentáre

Pridať komentár
Formátovanie príspevku: hrubé  podčiarknuté  kurzíva
Čo prechádza cez žalúdok?
Pridaj komentár  

Recepty z kategórie

Recepty

 

O mne

Blog môžeš sa vydávať

V živote sú dôležitejšie otázky ako čo budem dnes variť, to uznávam. S tými vám však asi nepomôžem. :) Zato receptov a tipov tu nájdete požehnane a každý je odskúšaný na mojej rodine alebo priateľoch. Verím, že budú fungovať aj u vás doma, či už pôjde o osvedčenú klasiku, zaslúžený dezert alebo zdravú špecialitku zo surovín, ktoré možno bežne nejedávate.

Vitajte a cíťte sa tu dobre!

podpis

Bude sa vám páčiť

 
 
 

© 2013 - 2019 mozessavydavat.sk | kontakt | mapa webu | partneri | spolupráca | rss

tvorba web stránok bohacek.sk

Jednoduché a rýchle recepty