Používaním stránok mozessavydavat.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

DezertyVianoce

Marokánky

Marokánky
Vianoce

Toto je presne koláč podľa môjho gusta, lebo je nielen dobrý a vďaka ovociu aj prirodzene sladký, ale aj výživný, takže si maškrtenie môžete užívať s čistým svedomím. Nie že by som toto cez Vianoce extra riešila, ale na prestriedanie lineckých a kokosových guliek je to super. :)

Postup prípravy

Doma sme ich nerobievali, takže nedisponujem ani žiadnym rodinným receptom. Čo to som pogúglila a takáto kombinácia inšpirovaná blogom The Story of a Cake sa mi pozdávala najlepšie.

Najskôr si nasekáme nadrobno orechy a sušené ovocie. V hrnci zohrejeme šľahačku a pridáme do nej všetko ostatné. Na slabom ohni miešame, kým sa zmes neprepojí do tuhej lepkavej hmoty. Z nej robíme na plech vyložený papierom na pečenie kôpky, ktoré ešte stierkou rozpľasneme na kolieska.

Pečieme vo vyhriatej rúre, kiým nie sú zlatisté a nedržia pokope.

Vychladnuté sú super a možno si poviete, že ich netreba máčať v čokoláde, ale poviem vám, že až vďaka nej dostanú nový rozmer. Takže rozpustiť horkú čokoládku, trošku kokosáku alebo masla a omočiť/ potrieť spodok marokániek.

23. 12. 2017 13:05

Páči sa ti recept?

Komentáre

Pridať komentár
Formátovanie príspevku: hrubé  podčiarknuté  kurzíva
Čo prechádza cez žalúdok?
Pridaj komentár  

Recepty z kategórie

Recepty

 

O mne

Blog môžeš sa vydávať

V živote sú dôležitejšie otázky ako čo budem dnes variť, to uznávam. S tými vám však asi nepomôžem. :) Zato receptov a tipov tu nájdete požehnane a každý je odskúšaný na mojej rodine alebo priateľoch. Verím, že budú fungovať aj u vás doma, či už pôjde o osvedčenú klasiku, zaslúžený dezert alebo zdravú špecialitku zo surovín, ktoré možno bežne nejedávate.

Vitajte a cíťte sa tu dobre!

podpis

Bude sa vám páčiť

 
 
 

© 2013 - 2019 mozessavydavat.sk | kontakt | mapa webu | partneri | spolupráca | rss

tvorba web stránok bohacek.sk

Jednoduché a rýchle recepty