Používaním stránok mozessavydavat.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Dezerty

Kokosovo-banánová bábovka

Kokosovo-banánová bábovka
bez mliekabábovka

Vedeli ste, že existuje cukráreň, v ktorej majú len a iba bábovky? Otvorili ju asi dva týždne dozadu v Trnave a už som ju bola aj vyskúšať. Skôr zo záujmu, keďže chodievať do bábovkárne by pre mňa znamenalo nechať si vziať tú pasiu z pečenia, a to si teda rozhodne nenechám. Tak či tak, nech žijú bábovky! Lebo sú krásne a môžu mať príchute naozaj od výmyslu sveta. Tento recept som spískala, lebo som si myslela, že by to takto mohlo chutiť dobre. A ono chutí! Viac než dobre. :P

Postup prípravy

V jednej mise premiešame všetky sypké prísady, v druhej, najlepšie tyčovým mixérom, mixneme žĺtky, mlieko (ak vám neva, dajte akékoľvek, no toto je bezmliečna verzia), roztopený kokosový olej a banán. Obsahy oboch misiek spojíme a ručne dobre premiešame metličkou. Opatrne vmiešame tuhý sneh z bielkov, cesto vylejeme do vymastenej a (napríklad) krupicou vysypanej formy, zarovnáme a dáme piecť do vyhriatej rúry.

Keď je špajľa suchá, bábovka je hotová.

Obrátime ju na tanier a necháme vychladnúť. Ak potrebujeme urýchliť vyklopenie, pomáha na formu položiť mokrú utierku, alebo ju dať na chvíľu von do chladu.

Bábovku môžeme poliať polevou z rozpustenej čokolády a lyžičky kokosového oleja. Ozdobíme ako chceme, ja som použila strúhaný kokos a to ružové sú rozdrvené pusinky, čo mi ostali z Karolínkinej narodkovej torty. :)

...

Skúste aj mandľovú bábovku bez múky alebo vláčnu tekvicovú bábovku. ;)

 

PS: Tá bábovkáreň sa volá Bábovka a nájdete ju pri Františkánskom kostole v TT.

 

7. 3. 2018 21:38

Páči sa ti recept?

Komentáre

Pridať komentár
Formátovanie príspevku: hrubé  podčiarknuté  kurzíva
Čo prechádza cez žalúdok?
Pridaj komentár  

Recepty z kategórie

Recepty

 

O mne

Blog môžeš sa vydávať

V živote sú dôležitejšie otázky ako čo budem dnes variť, to uznávam. S tými vám však asi nepomôžem. :) Zato receptov a tipov tu nájdete požehnane a každý je odskúšaný na mojej rodine alebo priateľoch. Verím, že budú fungovať aj u vás doma, či už pôjde o osvedčenú klasiku, zaslúžený dezert alebo zdravú špecialitku zo surovín, ktoré možno bežne nejedávate.

Vitajte a cíťte sa tu dobre!

podpis

Bude sa vám páčiť

 
 
 

© 2013 - 2019 mozessavydavat.sk | kontakt | mapa webu | partneri | spolupráca | rss

tvorba web stránok bohacek.sk

Jednoduché a rýchle recepty