Používaním stránok mozessavydavat.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Dezerty

Slonie slzy

Slonie slzy
klasika

Boli sme na návšteve u mojich rodičov a mamina vytiahla eso z rukáva, teda zákusok z chladničky. Slonie slzy! Tento koláčik som nejedla celú večnosť a tak padlo aj predsavzatie obmedziť sladkosti. Môj chlap si dal dva kúsky, a nielen zo slušnosti. No nič, mám to na zozname jedál, ktoré upečiem v najbližšej dobe. (Ale recept opísaný z múdreho zošita mojej mamy prikladám už teraz. :) )

Suroviny

7 PL  polohrubá múka
6 ks  vajce
1 ČL  olej
6 PL  kryštálový cukor
3 ks  banán
 
KRÉM
375 ml  mlieko
150 g  kryštálový cukor
1 ks  vanilkový cukor
1 ks  žĺtok
5 PL  hrubá múka
125 g  maslo
 kakao

Postup prípravy

Žĺtky oddelíme od bielkov a vymiešame ich s cukorm. Pridáme olej a múku. Nakoniec jemne zapracujeme vyšľahaný tuhý sneh z bielkov. Cesto rozotrieme na plytký plech vystlaný papierom na pečenie. Dáme piecť a po štvrťhodinke doň pichneme špáradlom. Ak sa nelepí, je upečené.

Vyklopíme, stiahneme papier a preložím ho na polovicu. Do stredu dáme napríklad rolku alobalu, aby sa nezlomilo a vytvorila sa dutina. Necháme vychladnúť.

Krém si pripravíme nasledovne. Štvrť litra mlieka dáme variť spolu s cukrom a po chvíli vlejeme zvyšok mlieka, v ktorom sme rozmiešali múku a žĺtok. Uvaríme hustú kašu a necháme ju vychladnúť. Potom ju rozmiešame s maslom a kakaom na krém. 

Cesto natrieme krémom, poukladáme kúsky banánov (len rovné časti, ostatné môžeme zjesť). Hotovú slzu polejeme čokoládovou polevou. Je to také dobré, až sa rozplačete!

7. 4. 2014 21:25

Páči sa ti recept?

Komentáre

Pridať komentár
Formátovanie príspevku: hrubé  podčiarknuté  kurzíva
Čo prechádza cez žalúdok?
Pridaj komentár  

Recepty z kategórie

Recepty

 

O mne

Blog môžeš sa vydávať

V živote sú dôležitejšie otázky ako čo budem dnes variť, to uznávam. S tými vám však asi nepomôžem. :) Zato receptov a tipov tu nájdete požehnane a každý je odskúšaný na mojej rodine alebo priateľoch. Verím, že budú fungovať aj u vás doma, či už pôjde o osvedčenú klasiku, zaslúžený dezert alebo zdravú špecialitku zo surovín, ktoré možno bežne nejedávate.

Vitajte a cíťte sa tu dobre!

podpis

Bude sa vám páčiť

 
 
 

© 2013 - 2019 mozessavydavat.sk | kontakt | mapa webu | partneri | spolupráca | rss

tvorba web stránok bohacek.sk

Jednoduché a rýchle recepty