Používaním stránok mozessavydavat.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Dezerty

Slivkovo-makový koláč bez lepku a mlieka

Slivkovo-makový koláč bez lepku a mlieka
bez mliekabez lepku

Najlepšou inšpiráciou na nové recepty je chladnička/ špajza. To sa mi potvrdilo už veľakrát. No a, samozrejme, záhrada. Teraz konkrétne tá časť so stromami obsypaným slivkami. A tak, čáry-máry-fuk, vznikol tento koláčik, vhodný aj pre celiatikov a ľudí s alergiou na BKM.

Postup prípravy

Neminutá konzerva kokosového mlieka je vďačná vec. Minule som z nej stvorila tieto svieže nanuky, teraz som ho šupla do koláča. A ku kokosu som skombinovala mak, mandle a slivky. No sodoma gomora. :) Ale chutil fantasticky.

Zvlášť vymiešame kokosové mlieko (musí to byť to husté, mastné, z konzervy) s vajcami a cukrom. Extra si zmiešame ostatné sypké suroviny. Vločky je dobré pomlieť, pokojne v nožovom mixéri. Sypké suroviny vmiešame do tekutej zmesi a necháme odstáť asi 20 minút. Malý plech vyložíme papierom na pečenie, môžeme aj trochu vytrieť kokosovým olejom. Vylejeme cesto, poukladáme slivky a dáme piecť do vyhriatej rúry.

Necháme vychladnúť a až potom krájame. :)

26. 7. 2018 0:19

Páči sa ti recept?

Komentáre

Pridať komentár
Formátovanie príspevku: hrubé  podčiarknuté  kurzíva
Čo prechádza cez žalúdok?
Pridaj komentár  

Recepty z kategórie

Recepty

 

O mne

Blog môžeš sa vydávať

V živote sú dôležitejšie otázky ako čo budem dnes variť, to uznávam. S tými vám však asi nepomôžem. :) Zato receptov a tipov tu nájdete požehnane a každý je odskúšaný na mojej rodine alebo priateľoch. Verím, že budú fungovať aj u vás doma, či už pôjde o osvedčenú klasiku, zaslúžený dezert alebo zdravú špecialitku zo surovín, ktoré možno bežne nejedávate.

Vitajte a cíťte sa tu dobre!

podpis

Bude sa vám páčiť

 
 
 

© 2013 - 2019 mozessavydavat.sk | kontakt | mapa webu | partneri | spolupráca | rss

tvorba web stránok bohacek.sk

Jednoduché a rýchle recepty