Používaním stránok mozessavydavat.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Bezmäsité

Pečené papriky plnené kozím syrom

Pečené papriky plnené kozím syrom

Dostali sme priesady paprík, zasadili sme, krásne sa ujali... a vyrástli z nich baranie rohy. :D Všetko by bolo super, až na to, že mi pikanté veľmi nie, keď tak len po troške. Do tohto receptu som minula až 2 (!) a paprikami nás, našťastie, zásobujú svokrovci. Vďaka nim som mohla upiecť takýto easy obed.

Postup prípravy

Množstvo surovín závisí od veľkosti paprík, takže neuvádzam presné množsto. Syra by malo byť asi toľko ako kuskusu. Drahému som urobila verziu s ryžou, pretože kuskus nemá rád. K syru a ryži som primiešala už len nadrobno nakrájané baranie rohy a trošku soli.

Sebe som zmiešala kuskus so syrom, citrónovou šťavou a čerstvou nasekanou mätou.

Z paprík odkrojíme vrch, odstránime vnútro a naplníme ich syrovou zmesou tak, aby sa vytvoril mierny kopček. Priklopíme ich "čapičkami", potrieme olivovým olejom a položíme do vymastenej zapekacej nádoby. Pečieme, kým nie sú tak akurát mäkké.

7. 9. 2018 19:59

Páči sa ti recept?

Komentáre

Pridať komentár
Formátovanie príspevku: hrubé  podčiarknuté  kurzíva
Čo prechádza cez žalúdok?
Pridaj komentár  

Recepty z kategórie

Recepty

 

O mne

Blog môžeš sa vydávať

V živote sú dôležitejšie otázky ako čo budem dnes variť, to uznávam. S tými vám však asi nepomôžem. :) Zato receptov a tipov tu nájdete požehnane a každý je odskúšaný na mojej rodine alebo priateľoch. Verím, že budú fungovať aj u vás doma, či už pôjde o osvedčenú klasiku, zaslúžený dezert alebo zdravú špecialitku zo surovín, ktoré možno bežne nejedávate.

Vitajte a cíťte sa tu dobre!

podpis

Bude sa vám páčiť

 
 
 

© 2013 - 2019 mozessavydavat.sk | kontakt | mapa webu | partneri | spolupráca | rss

tvorba web stránok bohacek.sk

Jednoduché a rýchle recepty