Používaním stránok mozessavydavat.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Bravčové mäsoChuťovky

Sendvič s trhaným bravčovým mäsom

Sendvič s trhaným bravčovým mäsom

Svokor robí najlepšie pečené mäso a naučil to aj mňa. A keď už máte chutné, rozpadávajúce sa pečené bravčové, urobiť fakt dobrý sendvič nie je umenie. Stačí pridať to, čo vám chutí.

Postup prípravy

Najlepšie sa mäsko upečie v remoske. Dôležité je, aby bola plná, takže menej ako kilo mäska sa vám zbytočne vysuší. Preto to robíme tak, že jeden deň je pečienka na obed a druhý deň máme sendviče z toho, čo zvýšilo. :)

Bravčové pliecko umyjeme a také mokré ho posolíme a vložíme do remosky. Obložíme ho prekrojenou cibuľou, cesnakom, koreninami, zatvoríme a pečieme asi dve hodiny. Netreba vodu ani tuk, mäsko sa krásne urobí, je mäkké a jemné.

Bagety prekrojíme, vložíme do kontaktného grilu (alebo rúry s funkciou gril) a do chrumkava opečieme. Na jednu, ešte teplú, časť poukladáme syr a plátky avokáda, druhú natrieme touto nátierkou, ktorá sa k mäsu vyslovene hodí. (Je to niečo podobné ako ajvar.) Poukladáme tenké kolieska cibule, natrhané mäso a listy šalátu. Obe polovice k sebe pritlačíme a môžeme jesť. :)

 

Tip: Mäso sa dá upiecť aj v rúre, ale musí byť prikryté. Ku koncu, asi 15 minút pred vybratím z rúry ho môžete odokryť.

30. 10. 2018 14:35

Páči sa ti recept?

Komentáre

Pridať komentár
Formátovanie príspevku: hrubé  podčiarknuté  kurzíva
Čo prechádza cez žalúdok?
Pridaj komentár  

Recepty z kategórie

Recepty

 

O mne

Blog môžeš sa vydávať

V živote sú dôležitejšie otázky ako čo budem dnes variť, to uznávam. S tými vám však asi nepomôžem. :) Zato receptov a tipov tu nájdete požehnane a každý je odskúšaný na mojej rodine alebo priateľoch. Verím, že budú fungovať aj u vás doma, či už pôjde o osvedčenú klasiku, zaslúžený dezert alebo zdravú špecialitku zo surovín, ktoré možno bežne nejedávate.

Vitajte a cíťte sa tu dobre!

podpis

Bude sa vám páčiť

 
 
 

© 2013 - 2019 mozessavydavat.sk | kontakt | mapa webu | partneri | spolupráca | rss

tvorba web stránok bohacek.sk

Jednoduché a rýchle recepty