Používaním stránok mozessavydavat.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Dezerty

Orechová bábovka

Orechová bábovka
bábovka

Názov našej dedinky je odvodený od slova orech a orechy tu rastú naozaj všade. Vlašské, samozrejme. Jeden staručký je aj priamo u nás vo dvore. Milujem zbierať, rozbíjať a vyberať jadrá zo škrupiniek, je to super relax. :)) Tentoraz som si nalúpala na bábovku. A urobila som ju presne takú, na akú som mala chuť. S kopou orechov, rumu, hrozienok a citrónovou kôrou.

Postup prípravy

Recept je úplne jednoduchý a výsledok príjemne vláčny a voňavý. V jednej mise zmiešame všetko sypké, aj nastrúhanú kôru. V druhej mise metličkou vymiešame žĺtky, tvaroh, rozustené maslo, tuzemák a citrónovú šťavu. Hrozienka opláchneme a namočíme do rumu, aby boli ponorené.

Z bielkov vyšľaháme tuhý sneh. Do tekutej masy po častiach vmiešame sypkú zmes. Pridáme aj scedené hrozienka a nasekané orechy, aby nám to pekne chrumkalo. Nakoniec opatrne zapracujeme sneh.

Formu na bábovku poriadne vymažeme maslom a vysypeme hrubou múkou/ strúhankou/ orechmi. Cesto do nej rovnomerne premiestnime (vyliať sa úplne nedá, je hustejšie) a urovnáme. Dáme piecť do vyhriatej rúry. Ku koncu pečenia stíšime teplotu na 150 stupňov. Bábovka je hotová vtedy, keď do nej zapichneme špajľu a vyberieme ju čistú. Necháme vychladnúť a vyklopíme.

Tip: Hotovú bábovku som poliala karamelovým topingom. Návod naň nájdete v tomto recepte. :)

31. 10. 2018 21:59

Páči sa ti recept?

Komentáre

Pridať komentár
Formátovanie príspevku: hrubé  podčiarknuté  kurzíva
Čo prechádza cez žalúdok?
Pridaj komentár  

Recepty z kategórie

Recepty

 

O mne

Blog môžeš sa vydávať

V živote sú dôležitejšie otázky ako čo budem dnes variť, to uznávam. S tými vám však asi nepomôžem. :) Zato receptov a tipov tu nájdete požehnane a každý je odskúšaný na mojej rodine alebo priateľoch. Verím, že budú fungovať aj u vás doma, či už pôjde o osvedčenú klasiku, zaslúžený dezert alebo zdravú špecialitku zo surovín, ktoré možno bežne nejedávate.

Vitajte a cíťte sa tu dobre!

podpis

Bude sa vám páčiť

 
 
 

© 2013 - 2019 mozessavydavat.sk | kontakt | mapa webu | partneri | spolupráca | rss

tvorba web stránok bohacek.sk

Jednoduché a rýchle recepty