Používaním stránok mozessavydavat.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Dezerty

Vegánske kokosové guľky

Vegánske kokosové guľky
bez lepkubez mliekavegan

Ochutnala som ich na jednej akcii a pomyslela som si, že ich určite niekedy skúsim spraviť. Sú hotové naozaj rýchlo a sú extrémne jednoduché. Až tak, že som si ani nezapísala presné množstvá surovín.

Suroviny

 strúhaný kokos
400 g  kokosové mlieko
1-2 PL  kokosový olej
1-2 PL  med (agáve)
 
POLEVA
100 g  horká čokoláda
1 ČL  kokosový olej

Postup prípravy

Potrebujeme hustú časť z kokosového mlieka. Používam to z DM. Dáme ho na pár hodín do chladničky, aby sa oddelila tuhá časť od tekutej. Tekutú použijeme do smoothie alebo varenia a hustú "smotanovú" časť dáme do misky. Pridáme lyžicu-dve alebo viac medu (prípadne iného tekutého sladidla - agáve či javorového sirupu, ale med drží najlepšie) a kokosový olej.

Potom prisýpame kokos, kým nevznikne kompaktná hmota, z ktorej sa dajú rukami vytvarovať guľky. Keď sú hotové, dáme ich do mrazničky. 

Nad parou rozpustíme čokoládu s kokosovým olejom a guľky v nich do polovice omočíme. Necháme stuhnúť na mriežke a skladujeme v chladničke.

 

16. 1. 2019

Páči sa ti recept?

Komentáre

Pridať komentár
Formátovanie príspevku: hrubé  podčiarknuté  kurzíva
Čo prechádza cez žalúdok?
Pridaj komentár  

Recepty z kategórie

Recepty

 

O mne

Blog môžeš sa vydávať

V živote sú dôležitejšie otázky ako čo budem dnes variť, to uznávam. S tými vám však asi nepomôžem. :) Zato receptov a tipov tu nájdete požehnane a každý je odskúšaný na mojej rodine alebo priateľoch. Verím, že budú fungovať aj u vás doma, či už pôjde o osvedčenú klasiku, zaslúžený dezert alebo zdravú špecialitku zo surovín, ktoré možno bežne nejedávate.

Vitajte a cíťte sa tu dobre!

podpis

Bude sa vám páčiť

 
 
 

© 2013 - 2019 mozessavydavat.sk | kontakt | mapa webu | partneri | spolupráca | rss

tvorba web stránok bohacek.sk

Jednoduché a rýchle recepty