Používaním stránok mozessavydavat.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Dezerty

Nepečený sladko-slaný čokoládový cheesecake

Nepečený sladko-slaný čokoládový cheesecake
cheesecake

Máte radi sladko-slané kombinácie? Ja áno, od čias strednej, kedy sme cez prestávky zajedali Študentskú pečať čipsami a chutilo to skvele. Alebo také tie slané praclíky v mliečnej čoko, ktoré ani neviem, či sa ešte dajú zohnať. Svokor o nich raz hovoril s nostalgiou, takže keď som rozmýšľala nad dezertom k jeho narodeninám, voľba bola jasná.

Postup prípravy

Nepečený čoko cheesecake, ktorý som už dlhšie chcela vyskúšať, s korpusom zo slaných praclíkov a keksíkov v pomere 1:1. A ešte k tomu je to úplná rýchlovka.

Najskôr pomelieme praclíky aj keksíky spolu s cukrom a zmiešame ich s roztopeným maslom. Dno formy s odnímateľným dnom s priemerom 20 cm vyložíme papierom na pečenie. Keksíkovo-praclíkovú hmotu utľapkáme na spodok a dáme do chladničky.

Čokoládu (požila som cooking chocolate z Lidla) rozpustíme nad parou, vmiešame arašidovíé maslo a cukor a necháme čiastočne vychladnúť.

V mise metličkou rozmiešame tvarohy s mascarpone a postupne pridávame vlažnú čokoládu. Krém rozotrieme na stuhnutý korpus a urovnáme. Dáme do chladničky stuhnúť. Hotový cheesecake môžeme posypať kakaom alebo poliať čokoládovou polevou.

23. 2. 2019

Páči sa ti recept?

Komentáre

Pridať komentár
Formátovanie príspevku: hrubé  podčiarknuté  kurzíva
Čo prechádza cez žalúdok?
Pridaj komentár  

Recepty z kategórie

Recepty

 

O mne

Blog môžeš sa vydávať

V živote sú dôležitejšie otázky ako čo budem dnes variť, to uznávam. S tými vám však asi nepomôžem. :) Zato receptov a tipov tu nájdete požehnane a každý je odskúšaný na mojej rodine alebo priateľoch. Verím, že budú fungovať aj u vás doma, či už pôjde o osvedčenú klasiku, zaslúžený dezert alebo zdravú špecialitku zo surovín, ktoré možno bežne nejedávate.

Vitajte a cíťte sa tu dobre!

podpis

Bude sa vám páčiť

 
 
 

© 2013 - 2019 mozessavydavat.sk | kontakt | mapa webu | partneri | spolupráca | rss

tvorba web stránok bohacek.sk

Jednoduché a rýchle recepty