Používaním stránok mozessavydavat.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Dezerty

Krupicové flameri

Krupicové flameri

Čo vy a krupicová kaša? Ja ju síce zjem, ale až po všetkých ostatných kašiach a drahý ju má rád, ale často mu ju veru nerobím. No krupica u nás aj tak nikdy nechýba a žiaľ, veľakrát som ju už musela vyhodiť, lebo stihla byť aj rok po záruke. K čomu tým smerujem? Že z krupice môžete vykúzliť aj jednoduchý dezert a smelo ho predložiť návšteve.

Postup prípravy

Už asi tušíte, že zase bude reč o mojom varení zo zásob. Ale naozaj neklamem. Načatá krupica je skrátka neoddeliteľnou súčasťou našej domácnosti. :D Minule som urobila halušky do polievky, ale chcelo to niečo, kde by som jej minula viac. Takže flameri.

Najskôr si uvaríme krupičnú kašu tak, že mlieko s vanilkáčom a štipkou soli dáme variť na sporák a keď je teplé, metličkou doňho vmiešame krupicu. Za neustáleho miešania privedieme k varu a ešte pár minút prevaríme. Kaša má byť hustejšia. Odstavíme, vmiešame maslo a ostatné zložky. Ovocie môžeme použiť aj sušené, skvelé sú tiež hrozienka namočené v rume. Lupienky trochu nalámeme na menšie kúsky.

Formičky, alebo hoci aj malé šálky na kávu, vypláchneme studenou vodou a naplníme ich kašou. Urovnáme, necháme vychladnúť a šup do chladničky. Keď hmota stuhne, vyklopíme ich na tanieriky. Ovocie spolu s cukrom dáme do kastróla, vlejeme trošku vody a privedieme do varu. Keď sa už trochu rozvarí, pridáme solamyl a pomiešame. Polevou oblejeme vyklopené flameri a podávame. :)

4. 4. 2019

Páči sa ti recept?

Komentáre

Pridať komentár
Formátovanie príspevku: hrubé  podčiarknuté  kurzíva
Čo prechádza cez žalúdok?
Pridaj komentár  

Recepty z kategórie

Recepty

 

O mne

Blog môžeš sa vydávať

V živote sú dôležitejšie otázky ako čo budem dnes variť, to uznávam. S tými vám však asi nepomôžem. :) Zato receptov a tipov tu nájdete požehnane a každý je odskúšaný na mojej rodine alebo priateľoch. Verím, že budú fungovať aj u vás doma, či už pôjde o osvedčenú klasiku, zaslúžený dezert alebo zdravú špecialitku zo surovín, ktoré možno bežne nejedávate.

Vitajte a cíťte sa tu dobre!

podpis

Bude sa vám páčiť

 
 
 

© 2013 - 2019 mozessavydavat.sk | kontakt | mapa webu | partneri | spolupráca | rss

tvorba web stránok bohacek.sk

Jednoduché a rýchle recepty