Používaním stránok mozessavydavat.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Dezerty

Cheesecake brownies

Cheesecake brownies
cheesecake

Ešte že u nás bola návšteva, inak by som sa asi nedokopala k tomu upiecť nejaký dobrý koláčik. :) Brownies sú klasika, ale na mňa až príliš "silné", asi nie som ten pravý čokoholik. Preto najradšej pečiem odľahčené verzie s cviklou či batátmi. Lenže keď brownie spojíte so sviežim nepresladeným čískejkom a kyselkavými malinami, všetko sa dokonale vyváži. ;)

Suroviny

200 g  kvalitná horká čokoláda
100 g  trstinový cukor
90 g  hladká múka
85 g  maslo
0,6 dl  šľahačková smotana
2 ks  vajce
 štipka soli
1/4 ČL  kypriaci prášok do pečiva
 
CHEESECAKE NÁPLŇ
130 g  cream cheese (Lučina)
1 PL  kyslá smotana
2 ks  vanilkový cukor
1 ks  žĺtok

Postup prípravy

Nad parou rozpustíme čokoládu. Ja som dala, akú som mala doma. Časť 95-percentnej a časť čokolády na varenie, ktorú bežne používam. Tá bola dosť sladká, takže 100 g cukru na koláčik stačilo. Keď je čokoláda tekutá, rozmiešame v nej maslo. Sporák už môžeme vypnúť, ale misku necháme stále nad parou. Pridáme aj cukor, ktorý sa v hmote trochu rozpustí. 

Odstavíme a vmiešame aj smotanu, rozpustené maslo a vajcia. Zvlášť spojíme múku so soľou a kypriacim práškom a nakoniec tiež vmiešame do cesta. Malý plech (ja som mala 18 x 18 cm, ale môžete použiť aj tortovú formu alebo si plech zmenšiť pomocou alobalu) vyložíme papierom na pečenie, vylejeme cesto a urovnáme.

V miske vymiešame lučinu so smotanou, žĺtkom a cukrami. Lyžičkou porobíme kôpky do cesta a opačným koncom premiešame, robíme "osmičky". Na záver môžeme zarovnať a ak máme, posypeme čerstvými alebo mrazenými malinami.

Ja som použila sušené, ktoré som dala na koláč až po upečení a vychladnutí.

Pečieme vo vyhriatej rúre. Koláčik má byť v strede trošičku trasľavý, lebo veď brownie. A pozor, je dosť sýty, takže viac ako dva kúsky nikto nezje. :))

 

13. 4. 2019

Páči sa ti recept?

Komentáre

Pridať komentár
Formátovanie príspevku: hrubé  podčiarknuté  kurzíva
Čo prechádza cez žalúdok?
Pridaj komentár  

Recepty z kategórie

Recepty

 

O mne

Blog môžeš sa vydávať

V živote sú dôležitejšie otázky ako čo budem dnes variť, to uznávam. S tými vám však asi nepomôžem. :) Zato receptov a tipov tu nájdete požehnane a každý je odskúšaný na mojej rodine alebo priateľoch. Verím, že budú fungovať aj u vás doma, či už pôjde o osvedčenú klasiku, zaslúžený dezert alebo zdravú špecialitku zo surovín, ktoré možno bežne nejedávate.

Vitajte a cíťte sa tu dobre!

podpis

Bude sa vám páčiť

 
 
 

© 2013 - 2019 mozessavydavat.sk | kontakt | mapa webu | partneri | spolupráca | rss

tvorba web stránok bohacek.sk

Jednoduché a rýchle recepty