Používaním stránok mozessavydavat.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Dezerty

Mandľové linecké vajíčka

Mandľové linecké vajíčka
Veľká noc

Ak chcete na Veľkú noc upiecť niečo jednoduché, trváce a zároveň efektné, nebojte sa siahnuť po lineckých. Len im treba dodať trochu veľkonočného puncu. ;) Tieto sú navyše zdravšie, lebo obsahujú mleté mandle a špaldovú múku.

Postup prípravy

Vychádzala som z receptu na klasické linecké koláčiky, ktorý nájdete tu. Akurát tento veľkonočný recept je z dvojtretinovej dávky a zmenila som zloženie sypkých surovín. Postup je rovnaký. Zmäknuté maslo a žĺtky zmiesime rukami so sypkými surovinami, ktoré vopred premiešame spolu. Vznikne nám pružné cesto, ktoré dáme stuhnúť do chladničky asi na dve hodiny. Potom rozvaľkáme a vykrajujeme.

 

Ak nemáte formičku vajíčka, stačí vziať kruh a rukami ho stlačiť. Tak vznikla aj táto moja. :) Pečieme, kým sa nezačnú sfarbovať. Pozor hlavne na tie kúsky s dierou, keďže tie sa upečú o niečo skôr. Necháme vychladnúť na mriežke. Vajíčka s dierou poukladáme vedľa seba a cez sitko hojne pocukrujeme práškovým cukrom. Cesto je menej sladké, preto sa táto posýpka v chuti stratí. Vrchy a spodky zlepujeme v mojom prípade s marhuľovým džemom. Nič podobnejšie žltej som nemala, ale ak máte radi lemon curd, pokojne ho použite a budete mať žlté vajíčka. :)

18. 4. 2019

Páči sa ti recept?

Komentáre

Pridať komentár
Formátovanie príspevku: hrubé  podčiarknuté  kurzíva
Čo prechádza cez žalúdok?
Pridaj komentár  

Recepty z kategórie

Recepty

 

O mne

Blog môžeš sa vydávať

V živote sú dôležitejšie otázky ako čo budem dnes variť, to uznávam. S tými vám však asi nepomôžem. :) Zato receptov a tipov tu nájdete požehnane a každý je odskúšaný na mojej rodine alebo priateľoch. Verím, že budú fungovať aj u vás doma, či už pôjde o osvedčenú klasiku, zaslúžený dezert alebo zdravú špecialitku zo surovín, ktoré možno bežne nejedávate.

Vitajte a cíťte sa tu dobre!

podpis

Bude sa vám páčiť

 
 
 

© 2013 - 2019 mozessavydavat.sk | kontakt | mapa webu | partneri | spolupráca | rss

tvorba web stránok bohacek.sk

Jednoduché a rýchle recepty