Používaním stránok mozessavydavat.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Detské

Makové muffiny bez múky a cukru

Makové muffiny bez múky a cukru

Moja trojročná dcéra miluje mak, má to asi po mne. :) Nemala by problém jesť ho aj čistý. Preto sa veľmi potešila týmto koláčikom, ktoré sme piekli spolu, takže radosť bola dvojnásobná. Sú vhodné až od dvoch rokov, hlavne kvôli maku.

Postup prípravy

Nechala som sa zlákať obalom a v obľúbenej drogérii som kúpila instatnú pšenovú kašu s čučoriedkami. Nech som ju pripravila akokoľvek, chutila hrozne. Ale keďže u nás jedlo nevyhadzujeme, pokiaľ nie je pokazené, skúsila som z nej urobiť tieto koláčiky. Mak som primiešala aj z dôvodu, že sa mi osvedčil ako prísada, ktorá prekryje chuť iných surovín, a preto ho rada kombinujem napríklad s pohánkou, lebo ju veľmi nemusím.

Koláče sú osladené len banánmi a prirodzene sladkým ovseným mliekom, no deťom, ktoré nie sú zvyknuté na sladkosti to bohato stačí. Dokonca to stačilo aj mne, hoci sladké jedávam. Sú bezlepkové, a ak namiesto masla použijete ghí alebo kokosový olej, aj bezmliečne.

Zvlášť zmiešame sypké suroviny a zvlášť rozmixujeme vajcia, banány a vychladnuté rozpustené maslo. Obe časti spojíme a nakoniec vmiešame ovsené mlieko.

Naplníme muffinové košíčky asi do 3/4, ja používam silikónové a dáme piecť do vyhriatej rúry. Z tohto množstva by malo vyjsť presne 12 kusov.

 

Tip: S receptom sa dá rôzne experimentovať, môžete použiť aj múku, mak nahradiť kokosom či mletými mandľami a pod.

16. 5. 2019

Páči sa ti recept?

Komentáre

Pridať komentár
Formátovanie príspevku: hrubé  podčiarknuté  kurzíva
Čo prechádza cez žalúdok?
Pridaj komentár  

Recepty z kategórie

Recepty pre deti

Blog môžeš sa vydávať

V tejto sekcii nájdete recepty pre deti cca od 1 roka, keď už kašovité príkrmy začínajú striedať jedlá podobné dospeláckym. Až vtedy varenie konečne začína byť zábava. A niekedy aj výzva, keď sa snažíte do vášho batoľaťa natlačiť napríklad zeleninu, kým ono by vyžilo z ryže a banánu. Recepty vychádzajú z toho, čo je vhodné a zdravé pre maličké deťúrence. Držia sa týchto zásad:

- žiadny cukor ani iné sladidlá
- ľahko stráviteľné, nie prekombinované jedlá
- hlavne lokálne potraviny, minimum exotiky a potenciálnych alergénov

Bude sa vám páčiť

 
 
 

© 2013 - 2019 mozessavydavat.sk | kontakt | mapa webu | partneri | spolupráca | rss

tvorba web stránok bohacek.sk

Jednoduché a rýchle recepty