Používaním stránok mozessavydavat.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Recepty

Dezerty

Rýchly tvarohový koláč

Rýchly tvarohový koláč

Nikdy neprestanem žasnúť nad sypanými koláčmi. To znamená, že stačí nasypať a cesto sa utvorí samo v rúre. Po jablkovom z minula som vyskúšala tvarohový. A voňal tak dobre, že sme ho jedli ešte teplý večer o desiatej, keď sa dopiekol.

Hydina

Všetko v jednom pekáči

Všetko v jednom pekáči

Vonku je krásne, komu by sa chcelo zabiť pol dňa pri sporáku? Kým sme upratali a vychystali sa, obed sa urobil sám a mohli sme ísť do lesa. :)

Nápoje

Nebíčko v papuľke

Nebíčko v papuľke

Jamieho Olivera žeriem, odkedy som ho prvýkrát videla v telke. Mám aj zopár jeho kníh. V jednej bol tento geniálny nápad na upgrade kakaa. Je to naozaj mňamka.

Bezmäsité

Plnená tekvica

Plnená tekvica

U nás doma je to tak. Ja som na sladké a ľahké jedlá, môj drahý je na mäsko. Pri varení musíme nájsť konsenzus, aby si každý prišiel na svoje. Ako správne tušíte, toto jedlo vzniklo pod mojou taktovkou. Ak mu nebude chutiť, som ochotná jesť tri dni po sebe šnicle!

Chuťovky

Pizzové taštičky

Pizzové taštičky

Robím ich už desať rokov vždy, keď ideme na chatu, festival a podobne. Ľahko sa zbalia a každému chutia. Vyskúšajte túto alternatívu obložených chlebíčkov a uvidíte sami.

Bezmäsité

Zapekaný kel

Zapekaný kel

Dostala som kel. Presnejšie domáci bio-kel od farmára. Hneď mi, samozrejme, skrsol v hlave nápad, že musím uvariť niečo, o čo by sa dalo podeliť na našom webíku. A kelový prívarok by asi nebolo to prvé orechové. :) Tak som vymyslela toto.

Dezerty

Dvojfarebná tvarohová bábovka

Dvojfarebná tvarohová bábovka
bábovka

Keď raz budem mať deti, budem im vypekať koláče, tak ako vypekali moja mama a babka. Zatiaľ pečiem aspoň pre nás dvoch, ale musím sa krotiť, lebo hrozí, že si to zjem sama. Tomu môjmu stačí kúsok ku káve a je hotovo. Túto bábovku som mu pre istotu nabalila do roboty. Mimochodom, červený pás v strede je len potravinárske farbivo, aby bola veselšia. :)

Šaláty

Šalát z medvedieho cesnaku

Šalát z medvedieho cesnaku

Treba využiť sezónu, a tak zbierame a mrazíme medvedí cesnak do zásoby. Z tých najmenších mladých lístkov sme si dnes robili šalát a bol výborný. Len to nie je ideálne jedlo, ak máte v pláne bozkávať sa. :)

Polievky

Pórovo-zemiaková polievka

Pórovo-zemiaková polievka

V poslednej dobe som si obľúbila krémové polievky. Táto má krásnu jarnú farbu a je super hustá, aj keď v nej nie je smotana. Určite ju niekedy vyskúšajte.

Bezmäsité

Slané smotanové osúchy

Slané smotanové osúchy

Niekto im hovorí aj posúchy alebo báleše. Toto old-school jedlo som robila dnes k obedu a dvaja sme v pohode zlupli dva okrúhle plechy. Ešte že ideme behať!

Recepty

 

O mne

Blog môžeš sa vydávať

V živote sú dôležitejšie otázky ako čo budem dnes variť alebo čo urobím s tonou tekvice, to uznávam. S tými vám však asi nepomôžem. :) Zato receptov a tipov tu nájdete požehnane a každý je odskúšaný na mojej rodine alebo priateľoch. Verím, že budú fungovať aj u vás doma, či už pôjde o osvedčenú klasiku, zaslúžený dezert alebo zdravú špecialitku zo surovín, ktoré možno bežne nejedávate.

Vitajte a cíťte sa tu dobre!

podpis

Odber noviniek

Bude sa vám páčiť

 
 
 

© 2013 - 2018 mozessavydavat.sk | kontakt | mapa webu | partneri | rss

tvorba web stránok bohacek.sk

Jednoduché a rýchle recepty