Používaním stránok mozessavydavat.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Bravčové mäso

Bravčové mäso

Šťavnatá panenka v alobale s bylinkami

Šťavnatá panenka v alobale s bylinkami

Či si ju urobíte doma v rúre, alebo vonku na grile, zaručene bude chutiť super. A úplne k nej postačí dávka grilovanej zeleniny, alebo nejaký fajný šalátik. My sme ju večerali o pol desiatej a vôbec nám nebolo zle, ale to radšej neodporúčam. :)

Bravčové mäso

Panenka plnená slivkami so šípkovou omáčkou

Panenka plnená slivkami so šípkovou omáčkou

Včera sme varili niečo zložitejšie. Teda aspoň názov tak znie, ale v skutočnosti to je jednoduché na to, aká je to delikateska. Ak máte radi kombináciu mäso a sladké ovocie, určite vyskúšajte.

Bravčové mäso

Panenka s dubákovou omáčkou

Panenka s dubákovou omáčkou

Toto jedlo svieti v jedálnych lístkoch vychytených reštaurácií. No dá sa v pohode urobiť aj doma a nie je to nič zložité. Naopak, hotové je raz-dva. Ideálne, ak čakáte návštevu, alebo plánujete romantickú večeru vo dvojici.

Bravčové mäso

Pečená panenka na zázvore

Pečená panenka na zázvore

Toto je jedlo je taká chlapská záležitosť. Nie preto, že je v ňom mäsko a koreniny, ale preto, že ho varil chlap. No nemilujte ho. :)

Bravčové mäso

Bravčová panenka s cviklou na rozmaríne

Bravčová panenka s cviklou na rozmaríne

Večer sa snažím vyhýbať klasickým prílohám a hľadám zdravšiu alternatívu. Môjmu chlapovi to je jedno, hlavne že má mäso. A tak variáciu panenky s červenou repou prijal bez reptania.

Bravčové mäso

Bravčová panenka na poľovnícky spôsob

Bravčová panenka na poľovnícky spôsob

Tak, dnes budeme variť niečo zložitejšie, ale zase nie až tak veľmi. Recept som si vypýtala od môjho potenciálneho svokra potom, čo túto špecialitku varil na obed. Na trochu špeciálnejšiu príležitosť je ako stvorená.

Bravčové mäso

Bravčová panenka zapečená so syrom

Bravčová panenka zapečená so syrom

Na romantickú večeru pre dvoch vystačí jedna bravčová sviečkovica, alias panenka, tak akurát. Aj preto ju jeme radi a často.

Bravčové mäsoHydina

Živánska

Živánska
klasika

Toto jedlo najčastejšie varí môj drahý. Je presne podľa jeho vkusu - rýchle, jednoduché, nezašpiní veľa riadu a hlavne - je to mäso.

Recepty

 

O mne

Blog môžeš sa vydávať

V živote sú dôležitejšie otázky ako čo budem dnes variť, to uznávam. S tými vám však asi nepomôžem. :) Zato receptov a tipov tu nájdete požehnane a každý je odskúšaný na mojej rodine alebo priateľoch. Verím, že budú fungovať aj u vás doma, či už pôjde o osvedčenú klasiku, zaslúžený dezert alebo zdravú špecialitku zo surovín, ktoré možno bežne nejedávate.

Vitajte a cíťte sa tu dobre!

podpis

Bude sa vám páčiť

 
 
 

© 2013 - 2019 mozessavydavat.sk | kontakt | mapa webu | partneri | spolupráca | rss

tvorba web stránok bohacek.sk

Jednoduché a rýchle recepty