Používaním stránok mozessavydavat.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Dezerty

BezmäsitéDezerty

Šišky s džemom

Šišky s džemom
klasika

Nie sú to ani koblihy, ani donutky. Šišky sú proste šišky, naše tradičné slovenské, pocukrované s džemom alebo s jahodovou penou. Zvyknú sa robiť z hladkej múky, ale keď ju nahradíte polohrubou a pridáte šľahačku, budú oveľa jemnejšie, mäkkšie a nadýchanejšie.

Dezerty

Sacherova torta

Sacherova torta
klasika

Keď neviete, čo dať miláčikovi k narodeninám, upečte mu tortu. Napríklad takúto. Je megačokoládová a ak si ju vezme do práce, kolegovia mu vás budú závidieť. :)

Dezerty

Plnené jablká na víne

Plnené jablká na víne
bez lepkubez cukru

Jablká milujem, lebo majú mnoho tvárí a chutí a dajú sa všestranne využiť aj pri varení. Keď ich len tak nakrájate aj so šupkou, posypete škoricovým cukrom (alebo aj nie) a poukladáte na ne tenké plátky masla, vznikne skvelý dezert, v ktorom vám nebude chýbať ani cesto. No aby to nebolo také úplne primitívne jednoduché, pripravte si ešte zopár ďalších surovín a poďme na to.

Dezerty

Apple pie

Apple pie

Zvonku chrumkavý, vo vnútri vláčny a šťavnatý. Taký by mal byť americký jablkový koláč, ktorý preslávil aj rovnomenný tínedžerský film. :) A veruže bol taký aj ten môj, aj keď nabudúce dám viac jabĺk.

Dezerty

Cheesecake s lesným ovocím

Cheesecake s lesným ovocím
cheesecake

Pred pár rokmi som ani len netušila, čo je to čískejk. Dnes je to môj najobľúbenejší koláčik. A už si ho viem upiecť aj sama! Ono to vlastne nie je ťažké, len trošku drahé. Ale stále lacnejšie ako v kaviarni a hlavne - urobené s láskou.

Dezerty

Chrumkavé orechové rezy

Chrumkavé orechové rezy

Keď budete chcieť niekoho ohúriť, upečte tento koláč. Prečo? Ja som ho upiekla na súťaž orechových koláčov a - vyhrala som! Priznávam sa, že recept nie je môj, ale myslím, že na tom nezáleží. Tento koláč skrátka treba šíriť ďalej.

Dezerty

Francúzsky jablkový koláč

Francúzsky jablkový koláč

Spravte si s vašou láskou oddychové popoludnie. Zapnite si nejaký dobrý film, uvarte kávičku a upečte koláč, za ktorý by sa nemuseli hanbiť ani v pravej francúzskej pâtisserie.

BezmäsitéDezerty

Tvarohové guľky

Tvarohové guľky
klasika

Z času na čas dostanú aj dospeláci chuť na múčne jedlo z detstva. Napríklad také tvarohové guľky, ktoré sú náhodou aj celkom zdravé. Samý tvaroh a ovocie. :)

DezertyVianoce

Orechové medovníčky

Orechové medovníčky
Vianoce

Sú výborné a mäkučké. My sme si ich vytuningovali tak, že sme ich zlepili s ríbezľovým džemom, ale inak sú dobré aj samotné. Na vianočný, ale aj úplne bežný stôl.

Dezerty

Najjednoduchší koláč

Najjednoduchší koláč

Neverila som, ale funguje to! Za hodinku je koláč hotový a návšteva ho bude do neba chváliť.

« predošlá strana | 1 .. 17 18 | ďalšia strana »

Recepty

 

O mne

Blog môžeš sa vydávať

V živote sú dôležitejšie otázky ako čo budem dnes variť alebo čo urobím s tonou tekvice, to uznávam. S tými vám však asi nepomôžem. :) Zato receptov a tipov tu nájdete požehnane a každý je odskúšaný na mojej rodine alebo priateľoch. Verím, že budú fungovať aj u vás doma, či už pôjde o osvedčenú klasiku, zaslúžený dezert alebo zdravú špecialitku zo surovín, ktoré možno bežne nejedávate.

Vitajte a cíťte sa tu dobre!

podpis

Bude sa vám páčiť

 
 
 

© 2013 - 2019 mozessavydavat.sk | kontakt | mapa webu | partneri | spolupráca | rss

tvorba web stránok bohacek.sk

Jednoduché a rýchle recepty