Používaním stránok mozessavydavat.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Dezerty

Dezerty

Slonie slzy

Slonie slzy
klasika

Boli sme na návšteve u mojich rodičov a mamina vytiahla eso z rukáva, teda zákusok z chladničky. Slonie slzy! Tento koláčik som nejedla celú večnosť a tak padlo aj predsavzatie obmedziť sladkosti. Môj chlap si dal dva kúsky, a nielen zo slušnosti. No nič, mám to na zozname jedál, ktoré upečiem v najbližšej dobe. (Ale recept opísaný z múdreho zošita mojej mamy prikladám už teraz. :) )

Dezerty

Rýchly tvarohový koláč

Rýchly tvarohový koláč

Nikdy neprestanem žasnúť nad sypanými koláčmi. To znamená, že stačí nasypať a cesto sa utvorí samo v rúre. Po jablkovom z minula som vyskúšala tvarohový. A voňal tak dobre, že sme ho jedli ešte teplý večer o desiatej, keď sa dopiekol.

Dezerty

Dvojfarebná tvarohová bábovka

Dvojfarebná tvarohová bábovka
bábovka

Keď raz budem mať deti, budem im vypekať koláče, tak ako vypekali moja mama a babka. Zatiaľ pečiem aspoň pre nás dvoch, ale musím sa krotiť, lebo hrozí, že si to zjem sama. Tomu môjmu stačí kúsok ku káve a je hotovo. Túto bábovku som mu pre istotu nabalila do roboty. Mimochodom, červený pás v strede je len potravinárske farbivo, aby bola veselšia. :)

DezertyRaňajky

Americké lievance

Americké lievance

Ako vraví šéfkuchár bez čapice Jamie Oliver, tieto lievance sú perfektné - nádherne nadýchané a hrubé. Preto ich môžete zjesť plný tanier a stále vládzete. A podľa jeho receptu sme si robili sladké víkendové raňajky.

Dezerty

Čerešňovo-slivkový koláč s mrveničkou

Čerešňovo-slivkový koláč s mrveničkou

Čerstvé ovocie v záhrade nie je, mrazené sa minulo a nová úroda je v nedohľadne. Teraz je ten správny čas minúť zaváraniny, ktorých zďaleka nejeme toľko, ako keď sme boli deti. Lepšie je hodiť ich do koláča. :) V špajzi som našla menšie poháre slivkového a čerešňového kompótu. Použila som oba. Ukázalo sa, že čerešne boli zavarené spolu s rumom, čo im aj koláču dodalo úžasnú chuť. Takže odteraz to už ani inak robiť nebudem.

Dezerty

Banánovo-čokoládové muffiny

Banánovo-čokoládové muffiny

Muffiny sú také šikovné koláčiky. Pekne vyzerajú, ľahko sa ponúkajú návšteve a nehrozí, že zjete polovicu plechu koláča pri krájaní a následnom zarovnávaní. Tieto sú obzvlášť super a aj relatívne zdravé.

BezmäsitéDezerty

Šišky s džemom

Šišky s džemom
klasika

Nie sú to ani koblihy, ani donutky. Šišky sú proste šišky, naše tradičné slovenské, pocukrované s džemom alebo s jahodovou penou. Zvyknú sa robiť z hladkej múky, ale keď ju nahradíte polohrubou a pridáte šľahačku, budú oveľa jemnejšie, mäkkšie a nadýchanejšie.

Dezerty

Sacherova torta

Sacherova torta
klasikatorta

Keď neviete, čo dať miláčikovi k narodeninám, upečte mu tortu. Napríklad takúto. Je megačokoládová a ak si ju vezme do práce, kolegovia mu vás budú závidieť. :)

Dezerty

Plnené jablká na víne

Plnené jablká na víne
bez lepkubez cukru

Jablká milujem, lebo majú mnoho tvárí a chutí a dajú sa všestranne využiť aj pri varení. Keď ich len tak nakrájate aj so šupkou, posypete škoricovým cukrom (alebo aj nie) a poukladáte na ne tenké plátky masla, vznikne skvelý dezert, v ktorom vám nebude chýbať ani cesto. No aby to nebolo také úplne primitívne jednoduché, pripravte si ešte zopár ďalších surovín a poďme na to.

Dezerty

Apple pie

Apple pie

Zvonku chrumkavý, vo vnútri vláčny a šťavnatý. Taký by mal byť americký jablkový koláč, ktorý preslávil aj rovnomenný tínedžerský film. :) A veruže bol taký aj ten môj, aj keď nabudúce dám viac jabĺk.

« predošlá strana | 1 .. 17 18 | ďalšia strana »

Recepty

 

O mne

Blog môžeš sa vydávať

V živote sú dôležitejšie otázky ako čo budem dnes variť, to uznávam. S tými vám však asi nepomôžem. :) Zato receptov a tipov tu nájdete požehnane a každý je odskúšaný na mojej rodine alebo priateľoch. Verím, že budú fungovať aj u vás doma, či už pôjde o osvedčenú klasiku, zaslúžený dezert alebo zdravú špecialitku zo surovín, ktoré možno bežne nejedávate.

Vitajte a cíťte sa tu dobre!

podpis

Bude sa vám páčiť

 
 
 

© 2013 - 2019 mozessavydavat.sk | kontakt | mapa webu | partneri | spolupráca | rss

tvorba web stránok bohacek.sk

Jednoduché a rýchle recepty