Používaním stránok mozessavydavat.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Dezerty

Dezerty

Jablkovo-orechové pité

Jablkovo-orechové pité

Všelijaké jablčníky som vyskúšala, ale vždy sa akosi zas a znova vrátim k tomu pité. Možno preto, že je to koláč môjho detstva, že si pri ňom spomeniem na mamu a že... doňho ide celkom dosť jabĺk, čo je skvelé, lebo neustále potrebujeme míňať "padavky". No ale aj vrámci pité sa dá čo-to povymýšľať, inovovať a spestriť. Tento pokus bol viac než vydarený. ;)

Dezerty

Obrátený jablkový koláč s čokoládou

Obrátený jablkový koláč s čokoládou

Klasika, ktorú si pamätám z detstva - jeden z koláčov, ktorý zvykla piecť babka v sezóne jabĺk. Dávno som ho nejedla, asi preto, že jablkových koláčov je toľko druhov, až som na tento vždy akosi pozabudla. Ale dnes musel byť, aj keď v trošku zmenenej, dajme tomu zdravšej verzii. ;)

Dezerty

Bublanina s tvarohom a slivkami

Bublanina s tvarohom a slivkami

Už ste si asi všimli, že sa pri koláčoch snažím o zdravšie verzie. Taká poriadna nadýchaná bublanina sa však veľmi oklamať nedá. :) Takže tentoraz klasika. A nenormálne dobrá. Najlepšia je s jahodami a druhá najlepšia s hocijakým iným ovocím. Takže ja som zužitkovala slivky (a trochu černíc), nazbierané počas kočíkovania. Už asi posledné...

Dezerty

Smotanové černicové nanuky

Smotanové černicové nanuky
bez lepkubez vajec

Ak zmrzlina, tak u mňa jednoznačne smotanová. Radšej menejkrát za leto a menšie množstvo, ale poriadnej poctivej (a poriadne kalorickej). Už dlhšie mi vŕtala v hlave domáca zmrzka zo salka a šľahačky, ktorá vraj chutí úžasne. A horúčavy, ktoré už pár dní trvajú, rozhodli, že idem do nej práve teraz.

Dezerty

Slivkovo-makový koláč bez lepku a mlieka

Slivkovo-makový koláč bez lepku a mlieka
bez mliekabez lepku

Najlepšou inšpiráciou na nové recepty je chladnička/ špajza. To sa mi potvrdilo už veľakrát. No a, samozrejme, záhrada. Teraz konkrétne tá časť so stromami obsypaným slivkami. A tak, čáry-máry-fuk, vznikol tento koláčik, vhodný aj pre celiatikov a ľudí s alergiou na BKM.

Dezerty

Marhuľovo-tvarohový koláč s posýpkou

Marhuľovo-tvarohový koláč s posýpkou

Už som aj zabudla, aká geniálna kombinácia sú marhule s tvarohom. Ešteže mi to pripomenula kamarátka Anička, ktorá na chatu priniesla úžasný šťavnatý koláč práve s tvarohom a marhuľkami. Recept som si zabudla vypýtať, tak som ho urobila po svojom a doplnila som ho chrumkavou mandľovou posýpkou. Lepšiu rozlúčku s tohtoročnou marhuľovou sezónou si neviem predstaviť. ;)

Dezerty

Cuketový perník s čokoládou

Cuketový perník s čokoládou

Perník v lete? Možno si poviete, že je to čudné, ale tento je cuketový a cuketa je, ako vieme, v týchto dňoch surovina číslo 1. :) U nás teda určite. To však neznamená, že ju v koláči budete cítiť, práve naopak. Akurát mu dodá vláčnosť. A spolu s čokoládovou ganache polevou je to čistá dokonalosť. ;)

DezertyRaňajky

Kakaové lievance s ríbezľami

Kakaové lievance s ríbezľami

Lievance u nás fičia viac než palacinky, lebo sa robia ľahšie, ľahšie sa otáčajú, dajú sa z nich robiť veže a človek ich môže zjesť viac. ;) Teda na počet kusov, ale aj to sa ráta. Do týchto som sa rozhodla dať ríbezle, lebo veď keď sa môžu dávať čučoriedky, prečo nie ríbezle. No a k ríbezliam sa mi žiada aj trošku kakaa, preto sú takéto pekné čokoládkové. Špaldová múka môže a nemusí byť, pokojne dajte obyčajnú.

Dezerty

Čerešňový koláč clafoutis s amarettom

Čerešňový koláč clafoutis s amarettom

Leto sa mi spája s viacerými chuťami a vôňami. Z detstva je to napríklad chuť dozretých čerešní zo záhrady a následne aj voňavého čerešňového koláča, z dospelosti zasa osviežujúca chuť studeného ružového vína. Inak tieto chute sa dajú krásne spojiť dokopy. A poviem vám, že mi ten pohár vínka padol k tomuto koláčiku lepšie ako obvyklá káva s mliekom. :)

Dezerty

Čokoládový cheesecake

Čokoládový cheesecake
cheesecake

Tak schválne, ktorý je váš obľúbený dezert? Ja ich mám viacero, ale cheesecake medzi ne rozhodne patrí. A veľmi rada čískejky aj pečiem, lebo je to rýchle a efektné, sýte, každému, alebo aspoň väčšine, chutia a na leto sú vhodnejšie ako krémové torty. Vždy sa snažím urobiť taký, aký som ešte predtým nerobila. No a na dcérkine meniny sa dočkal svojej premiéry čokoládový cheesecake. ;)

Recepty

 

O mne

Blog môžeš sa vydávať

V živote sú dôležitejšie otázky ako čo budem dnes variť, to uznávam. S tými vám však asi nepomôžem. :) Zato receptov a tipov tu nájdete požehnane a každý je odskúšaný na mojej rodine alebo priateľoch. Verím, že budú fungovať aj u vás doma, či už pôjde o osvedčenú klasiku, zaslúžený dezert alebo zdravú špecialitku zo surovín, ktoré možno bežne nejedávate.

Vitajte a cíťte sa tu dobre!

podpis

Bude sa vám páčiť

 
 
 

© 2013 - 2019 mozessavydavat.sk | kontakt | mapa webu | partneri | spolupráca | rss

tvorba web stránok bohacek.sk

Jednoduché a rýchle recepty