Používaním stránok mozessavydavat.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Hovädzie mäso a divina

Hovädzie mäso a divina

Španielske vtáčiky

Španielske vtáčiky
klasika

Čo sa stane, keď necháte chlapov (v tomto prípade manžela a svokra) samých v kuchyni a poviete im, nech pripravia čokoľvek, len nie obligátne šnicle? Začnú sa odtiaľ šíriť neskutočne lákavé vône a o hodinku a pol vyrukujú s obedom ako lusk. A to som kedysi španielske vtáčiky neznášala. Tieto sú však poctivé, naplnené do prasknutia a s tými v školskej jedálni, ktoré som jedla naposledy, sa nedajú porovnať! :)

Hovädzie mäso a divinaNa gril

Hovädzí burger s hranolčekmi

Hovädzí burger s hranolčekmi

Mekáč veľmi nemusíme, ale taký dobrý poctivý hamburger nie je zlý. Je to celkom dosť jednoduché, tak prečo si ho neurobiť doma? A nech je to kompletné, aj s domácimi hranolkami! ;)

Hovädzie mäso a divina

Stroganov so šampiňónmi

Stroganov so šampiňónmi
klasika

Chystala som sa naňho dlho, ale až dnes dozrel ten správny čas, v chladničke sme totiž mali všetky ingrediencie, vrátane rozmrazeného mäska nakrájaného na kúsky. Na stroganove je skvelé to, že hoci originál má byť z hovädziny, môžete rovnako použiť aj kuracie či bravčové mäso.

Hovädzie mäso a divina

Steaky so syrovou omáčkou

Steaky so syrovou omáčkou

Opäť sme dostali chuť na kus mäska a tentoraz sme ho doplnili pečenými šampiňónmi a lahodnou syrovou omáčkou. Tá má všestranné využitie aj pri iných jedlách, takže recept sa určite zíde. :)

Hovädzie mäso a divina

Stejky so syrovo-orechovou omáčkou

Stejky so syrovo-orechovou omáčkou

Toho môjho som minule trochu vyprovokovala vetou, že odkedy sa oženil, takmer vôbec nevarí. Dnešný obed bol dôkazom toho, že to nie je pravda. A že keď sa mu chce, pripraví aj takúto špéciu. A ešte sa mu aj chcelo hrať sa s domácimi hranolkami. Klobúk dole! :)

Hovädzie mäso a divina

Šťavnaté stejky

Šťavnaté stejky

Párkrát do roka, keď je príležitosť, si v reštike pochutnáme na dobrom šťavnatom stejku. Mám rada medium - taký, z ktorého ešte vyteká šťava. Minule sme dostali kus kvalitnej sviečkovice a bol by hriech spotrebovať ju inak, ako a stejky. A tak som sa do toho pustila.

Hovädzie mäso a divina

Hovädzie s kôprovou omáčkou

Hovädzie s kôprovou omáčkou
klasika

Tak tomuto hovorím klasika! Kôpor sa v záhrade množí ako burina, treba ho spotrebovať. Napríklad do kôprovky, ktorú si môžete pripraviť s mäsom, alebo lacnejší variant, s vajíčkom. Podávame s knedľou, ale trebárs aj so zemiakmi. Ja si k tomu napríklad nedávam nič, omáčka mi chutí aj samotná. Mňam!

Hovädzie mäso a divina

Srnčie ragú s domácimi kroketami

Srnčie ragú s domácimi kroketami

Aj vám sa už stalo, že ste od niekoho dostali kus diviny? Nám hej a nejako sme nevedeli, čo s tým. Našťastie, receptov je všade plno a tak stačí intuitívne vybrať ten naj a prispôsobiť si ho podľa seba. Aby sa nepovedalo, recept sme doplnili vynikajúcimi domácimi kroketami, ktoré sa hodia asi ku každému jedlu so šťavou alebo omáčkou. A dajú sa aj zamraziť, takže stačí len vytiahnuť, vypražiť a jesť. :)

CestovinyHovädzie mäso a divina

Najlepšie lasagne

Najlepšie lasagne

Tento webík sleduje aj veľa našich kamošov a dávajú nám tipy na to, čo by sme mohli uvariť. Na žiadosť Moniky som sa včera večer pustila do lazaní. Skombinovaním receptu od kamarátky, ktorá ho má z Nového Zélandu, a jedného sympatického z netu vznikol tento výtvor. Vydaril sa na jednotku, ale neviem, kto to všetko poje! :)

Hovädzie mäso a divina

Hovädzie ragú na smotane

Hovädzie ragú na smotane

Toto ragú sme raz jedli na návšteve, ibaže bolo z jeleňa. A keďže jesť "Bambiho" nezvládne každý, navyše hovädzina je dostupnejšia, trochu sme pozmenili recept. No chutí veľmi podobne. Ale ak budete mať po ruke zbytočný kus jeleniny, pokojne to urobte z nej. :)

« predošlá strana | 1 2 | ďalšia strana »

Recepty

 

O mne

Blog môžeš sa vydávať

V živote sú dôležitejšie otázky ako čo budem dnes variť, to uznávam. S tými vám však asi nepomôžem. :) Zato receptov a tipov tu nájdete požehnane a každý je odskúšaný na mojej rodine alebo priateľoch. Verím, že budú fungovať aj u vás doma, či už pôjde o osvedčenú klasiku, zaslúžený dezert alebo zdravú špecialitku zo surovín, ktoré možno bežne nejedávate.

Vitajte a cíťte sa tu dobre!

podpis

Bude sa vám páčiť

 
 
 

© 2013 - 2019 mozessavydavat.sk | kontakt | mapa webu | partneri | spolupráca | rss

tvorba web stránok bohacek.sk

Jednoduché a rýchle recepty