Používaním stránok mozessavydavat.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Nápoje

DezertyNápojeVianoce

Horúca čokoláda s kardamómom

Horúca čokoláda s kardamómom
Vianoce

Niektoré veci si doprajem len raz-dvakrát do roka, ale keď už, tak poriadne. Napríklad taká horúca čokoláda, žiadne kakao, ale čokoláda a ešte aj so šľahačkou a cukríkmi. Keď sa v zime potrebujete poriadne prehriať a doplniť energiu, nie je nad ňu. Jasné, že sa presladím tak, že ledva odfukujem, ale aspoň mám zas chvíľu pokoj. :)

Nápoje

Ananásové smoothie s mätou

Ananásové smoothie s mätou
bez mlieka

Ananás mávame väčšinou v zime na Vianoce a popri záplave koláčikov ho zjeme až vtedy, keď ho naozaj zjesť treba. Zato ananás v lete má úplne iné čaro. Napríklad v tejto kombinácii dokonale osvieži a ešte sa z neho vraj chudne (ha-ha). ;) Týmto ďakujem návšteve, ktorá nám namiesto obligátnej bonboniéry priniesla spolu s fľaškou vína aj ananás. Bol to dobrý nápad!

Nápoje

Domáce mandľové mlieko

Domáce mandľové mlieko
bez lepkubez mliekavegan

Už som tu viackrát písala, že proti kravskému mlieku nič nemám, aj keď u nás sa dáva len do varenia a kvapka do kávy. Rastlinné mlieka, teda nemlieka, skúšam skôr zo zvedavosti a pre zmenu. Napríklad také mandľové je super. A keď som dostala mech mandlí, bolo to znamenie, že je čas skúsiť si ho vyrobiť doma.

DezertyNápoje

Mrazená káva so zmrzlinou

Mrazená káva so zmrzlinou

Komu by sa v takomto horku chcelo piť teplú kávu? Radšej vyskúšajte takýto netradičný studený dezert a kávu v jednom. Osvieži, povzbudí a ešte aj pekne vyzerá. Že nám to skôr nenapadlo. ;)

Nápoje

Jogurtové šejky

Jogurtové šejky

Môj milkšejk je lepší ako tvoj, spieva Kelis a my by sme si mohli zaspievať, že tie naše sú lepšie ako z mekáča. Hmm, možno rovnako dobré, ale menej umelé a jednoznačne diétnejšie. Tu je jednoduchý recept na jahodový a čokoládový. :)

Nápoje

Uhorkovo-mätová limonáda

Uhorkovo-mätová limonáda

Ideálna kombinácia na horúce dni, ktoré sa pomaly, ale isto blížia. Uhorka a citrón osviežia, mäta dodá tú správnu letnú náladičku. Lepšia ako z drahej kaviarne! :)

NápojeRaňajky

Zelené smoothie s chia semienkami

Zelené smoothie s chia semienkami

U nás doma máme na raňajky najradšej niečo poriadne, napríklad chlieb s maslom a praženicu. Ale pre zmenu alebo na odľahčenie je občas dobrá aj takáto zdravá alternatíva. Dobre to vyzerá, osvieži to a ak si ho spravíte do plasťáku, môžete raňajkovať aj po ceste do práce. :)

Nápoje

Káva De Luxe

Káva De Luxe

K okrúhlemu jubileu s trojkou na začiatku sme dostali krásny doplnok do našej domácnosti - kávovar. A tak kávičkujeme ešte viac, ako predtým. Napríklad dnes sme si urobili takú pravú nedeľnú luxusnú kávu a dezert v jednom.

NápojeVianoce

Najlepší punč

Najlepší punč
Vianoce

Svieži, poctivý a dosť silný. Taký je punč, ktorý robievam už zopár rokov každé Vianoce. Už si ani nespomínam, odkiaľ mám pôvodný recept, ale šírim ho ďalej, kde môžem. :) S tou napodobneninou z vianočných trhov sa totiž nedá ani porovnať. Veď uvidíte...

Nápoje

Melónové mojito

Melónové mojito

Toto leto sa mi vôbec nepáči. Veď už pripomína jeseň! Tak sme sa s drahým rozhodli, že si ho trochu privoláme. A melón, ktorý akosi nemal kto zjesť, nám padol veľmi vhod. Nech sa páči a na zdravíčko! Teda vlastne na comeback slnka a leta. Aspoň na chvíľu. ;)

Recepty

 

O mne

Blog môžeš sa vydávať

V živote sú dôležitejšie otázky ako čo budem dnes variť, to uznávam. S tými vám však asi nepomôžem. :) Zato receptov a tipov tu nájdete požehnane a každý je odskúšaný na mojej rodine alebo priateľoch. Verím, že budú fungovať aj u vás doma, či už pôjde o osvedčenú klasiku, zaslúžený dezert alebo zdravú špecialitku zo surovín, ktoré možno bežne nejedávate.

Vitajte a cíťte sa tu dobre!

podpis

Bude sa vám páčiť

 
 
 

© 2013 - 2019 mozessavydavat.sk | kontakt | mapa webu | partneri | spolupráca | rss

tvorba web stránok bohacek.sk

Jednoduché a rýchle recepty