Používaním stránok mozessavydavat.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Polievky

Polievky

Vegánska fazuľová polievka

Vegánska fazuľová polievka
bez lepkubez mliekavegan

U nás doma sú najpoužívanejšie strukoviny červená šošovica a cícer. Tí, ktorí čítate môj blog to určite viete, lebo sa v receptoch objavujú veľmi často. Z fazule alebo klasickej šošovice človek akosi vždy uvarí len mliečnu klasiku a tým to končí. Ale je to škoda. Dajú sa totiž využiť na množstvo iných jedál, aj takých s jemne exotickým nádychom.

Polievky

Tekvicovo-paradajková polievka

Tekvicovo-paradajková polievka

Chutná krémová zeleninová polievka sa dá spraviť naozaj zo všetkého. Naučila som sa to, keď som pripravovala mixované príkrmy pre malú. Niekedy aj na prvý pohľad zvláštne kombinácie dokázali chutiť skvelo. Priznám sa, že skombinovať tekvicu s domácou rajčinovou šťavou (pretlakom) mi nikdy nenapadlo, iba ak v nejakom tekvicovom karí. Ale je to naozaj zaujímavá a chutná kombinácia.

Polievky

Hráškovo-hráškový krém

Hráškovo-hráškový krém

Možno ste zachytili moju výzvu o tom, že nasledujúce dni až týždne plánujem variť hlavne zo zásob, ktoré doma mám. Ak nie, kuk najnovší článok. ;) No a toto je prvé jedlo v duchu míňania zvyškov a "neminuteľných" potravín, akou je u mňa doma napríklad taká konzerva hrášku.

Polievky

Baklažánová polievka s rajčinami

Baklažánová polievka s rajčinami
bez mlieka

Ako ste na tom v lete s polievkami? Ja ich viac-menej ignorujem, ale sú druhy, ktoré sa mi, naopak, s letom spájajú. Okrem rajčinovej z čerstvých rajčín (tej sa nedá prejesť, ale som k tomu veľmi blízko :D ), aj rôzne krémy z pečenej či varenej zeleniny, ktoré podávam len vlažné. Aj táto polievočka z baklažánu je úplne letná. A jej jedinou vadou je nie príliš lákavá farba. :P

Polievky

Hráškovo-cuketový krém

Hráškovo-cuketový krém
bez lepkubez mlieka

Niektoré dospelácke recepty prispôsobujem tak, aby ich mohla jesť aj naša takmer dvaapolročná Karolínka. Táto polievka je však presne opačný prípad. Vznikla upgradom jej obľúbeného príkrmu. :) Nech je ako chce, to, čo mala byť z núdze cnosť, nám zachutilo natoľko, že pridávam aj recept. ;)

Polievky

Krém z bielej špargle

Krém z bielej špargle

Špargľu nemusím mať celý rok, ale vždy v sezóne si ju rada doprajem. Nielenže má zaujímavú chuť, ale je veľmi zdravá a považuje sa dokonca za elixír mladosti, čo sa teda dosť zíde. :D Osobne mám radšej zelenú, ale z nej zas takýto lahodný krém nedosiahnete. S plátkom prosciutta opečeného dochrumkava, alebo strateným vajíčkom, je to dokonalosť sama. ;)

Polievky

Polievka z medvedieho cesnaku a špenátu

Polievka z medvedieho cesnaku a špenátu

Neďaleko nášho domčeka je naozaj veľké ložisko medvedieho cesnaku, takže v sezóne sú prechádzky spojené so zberom naša najobľúbenejšia činnosť. Samozrejme, prírodu si vážime a zbierame šetrne - vždy pár hrstí, ktoré ihneď aj spotrebujeme.

Polievky

Paradajková polievka so sušenými rajčinami

Paradajková polievka so sušenými rajčinami

Kto by nemiloval paradajkovú polievku? Takú tú poctivú, nie z jedného pretlaku na liter vody. Ešte viac rajčinovej chuti, slnka a leta do nej dostanete pridaním sušených paradajok. Skúste a neoľutujete. :)

Polievky

Cícerový krém s kokosovým mliekom

Cícerový krém s kokosovým mliekom
bez mliekavegan

Milujem takéto polievky na exotický štýl, s kokosovým mliekom a tými správnymi koreninami. Cícerovú v pohári si kupujem v DMke, keď nestíham variť. Zbožňujem ju. Ale keď variť stíham, ľahko si ju spravím doma a je ešte o kúsok lepšia. :P

Polievky

Najjednoduchší a najlepší hokkaido krém

Najjednoduchší a najlepší hokkaido krém
bez mlieka

Všímate tú fotku? Už na pohľad je polievka hustá... a chuť je tiež hustá. Tekvicovú krémovú varím aspoň raz za 10 dní a toto je moja obľúbená verzia, z ktorej môžem dať bez obáv aj dvojročnej dcérke. Dávam totiž len štipku soli a finálne dosolenie a dochutenie nastáva, až keď jej odoberiem do misky. :)

Recepty

 

O mne

Blog môžeš sa vydávať

V živote sú dôležitejšie otázky ako čo budem dnes variť, to uznávam. S tými vám však asi nepomôžem. :) Zato receptov a tipov tu nájdete požehnane a každý je odskúšaný na mojej rodine alebo priateľoch. Verím, že budú fungovať aj u vás doma, či už pôjde o osvedčenú klasiku, zaslúžený dezert alebo zdravú špecialitku zo surovín, ktoré možno bežne nejedávate.

Vitajte a cíťte sa tu dobre!

podpis

Bude sa vám páčiť

 
 
 

© 2013 - 2019 mozessavydavat.sk | kontakt | mapa webu | partneri | spolupráca | rss

tvorba web stránok bohacek.sk

Jednoduché a rýchle recepty