Používaním stránok mozessavydavat.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Polievky

Polievky

Žihľavová polievka so slaninkou

Žihľavová polievka so slaninkou

Je zadarmo a navyše strašne zdravá. Žihľavy sa fakt netreba báť, dá sa použiť prakticky všade tam, kde špenát, len treba jedlo viac dochutiť, aby ste nemali pocit, že jete "zelinu". Najlepšie je použiť listy mladučkej rastliny, prípadne len vrchné výhonky a menšie listy. Keď pôjdete na žihľavu, nezabudnite si košík alebo plátenú tašku a rukavice!

Polievky

Brokolicový krém

Brokolicový krém

Nie, my nie sme príliš polievkoví. Ale keď už, drahý si rád pochutí na desiatových (áno, aj na držkovej, ktorú by som ja osobne nikdy nevzala do úst) a ja najviac milujem zeleninové krémy. Bez smotany, ale dobre dochutené a poriadne husté. A toto je jeden z najlepších, vďaka surovinám vhodný a dostupný po celý rok.

PolievkyVianoce

Pôstna kapustnica

Pôstna kapustnica
Vianoceklasika

Odkedy máme vlastnú domácnosť, varím štedrú večeru sama. Kapustnica na stole nesmie chýbať. Moja mama vždy robieva "horňácku", s klobáskou bez smotany, ja som sa naučila robiť bielu pôstnu bez mäsa. Minulý rok sa mi vážne podarila, ale zabudla som si zapísať, čo všetko som do nej dala. Po tohtoročnom opäť vydarenom pokuse som si povedala, že si recept zaznačím. Sem. :) A o rok ho určite ocenia aj iní. ;)

Polievky

Mrkvovo-šošovicová polievka

Mrkvovo-šošovicová polievka
bez lepkubez mliekavegan

Zdravá, sýta, chutná a rýchlo hotová. Vďaka týmto atribútom je to ideálna polievka na všedný deň.

Polievky

Cuketový krém

Cuketový krém
bez lepkubez mliekavegan

Keď ho ochutnáte, pátrate, čo by v ňom mohlo okrem cukety byť. Zemiak? Batát? Mlieko? Nie, nie je v ňom vôbec nič okrem týchto pár smiešnych ingrediencií. A napriek tomu je neskutočne lahodný, skrátka vy-ni-ka-jú-ci. Naša polievka na leto No. 1!

Polievky

Krémová polievka z pečenej papriky

Krémová polievka z pečenej papriky
bez lepkubez mliekavegan

Mala som ju v Brne, keď sme boli na návšteve u sestry. Inak veľmi pekné mesto a v posledných rokoch tu pribudlo aj množstvo bistier a takých tých moderných podnikov, kde si môžete ku káve a drinku dať aj niečo malé pod zub. Napríklad takúto polievku. Hneď som sa do nej zamilovala, lebo mi chuťou pripomenula domácu paprikovo-paradajkovú pomazánku, ktorá sa zavára vždy, keď je v záhrade prebytok zeleniny a ktorá je jednoducho božská. (Určite sem v lete pridáme recept.) Ale teraz poďme na polievku. Recept som si vymyslela, ale chuťovo to sedelo. :)

Polievky

Držková z hlivy ustricovej

Držková z hlivy ustricovej

Nie som prieberčivá a zjem všetko okrem huspeniny, bravčového laloku a držkovej. Presnejšie, držkovú zjem, ale bez tých froté handričiek, čo sú vlastne hovädzie žalúdky, ako som sa dozvedela až pred pár rokmi. (Blééé!) Ale - môj chlap na držkovú nedá dopustiť. A tak som sa odhodlala urobiť falošnú z hlivy.

Polievky

Brokolicová polievka s medvedím cesnakom

Brokolicová polievka s medvedím cesnakom

Už onedlho sa naše lesy a lúky zazelenajú a zavoňajú medvedím cesnakom. Kým sa opäť vyberieme na "lov", treba minúť staré namrazené zásoby. A tak som posledným minuloročným cesnakom vylepšila brokolicovú polievku. A poviem vám, bola hustá! (Naozaj bola, až v nej lyžica stála :) )

Polievky

Poctivá paradajková polievka

Poctivá paradajková polievka

Hustú, voňavú, červenú a naozaj paradajkovú polievku si môžete uvariť aj doma a dokonca aj v zime. Najlepšie je pripraviť sa ešte počas top rajčinovej sezóny a nazavárať domáce pretlaky. S týmto zázrakom je polievka hotová o chvíľočku.

Polievky

Cviklový krém

Cviklový krém

Keď je vonku taká kosa ako posledné dni, nemusíte byť ani polievkový typ, aby ste dostali chuť na misku niečoho teplého, čo prehreje vaše útroby. Táto hustá polievka má navyše nádhernú farbu a chuťou mi trošku pripomína boršč, aj keď bez mäsa. No to nám v nej vôbec nechýbalo.

Recepty

 

O mne

Blog môžeš sa vydávať

V živote sú dôležitejšie otázky ako čo budem dnes variť, to uznávam. S tými vám však asi nepomôžem. :) Zato receptov a tipov tu nájdete požehnane a každý je odskúšaný na mojej rodine alebo priateľoch. Verím, že budú fungovať aj u vás doma, či už pôjde o osvedčenú klasiku, zaslúžený dezert alebo zdravú špecialitku zo surovín, ktoré možno bežne nejedávate.

Vitajte a cíťte sa tu dobre!

podpis

Bude sa vám páčiť

 
 
 

© 2013 - 2019 mozessavydavat.sk | kontakt | mapa webu | partneri | spolupráca | rss

tvorba web stránok bohacek.sk

Jednoduché a rýchle recepty