Používaním stránok mozessavydavat.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Polievky

Polievky

Poctivá cesnačka

Poctivá cesnačka

Túto jeseň nás choroby nešetria. Najskôr ja, potom on, potom zase ja - a tak dokola. Ak ste na tom rovnako, prajeme skoré uzdravenie. A okrem bylinkového, zázvorového či šípkového čaju si uvarte aj takúto poctivú polievku. Cesnakom nešetrite! ;)

Polievky

Polievka z tekvice Hokkaido

Polievka z tekvice Hokkaido

Krásna oranžová polievočka, na jesenné dni ako stvorená. Tekvicu sme mali doma na balkóne takmer dva týždne, kým som si v tom svadobnom kolotoči našla čas spracovať ju. Našťastie, bola OK, my sme tiež OK, a tak sme v plnej sile opäť naspäť s novými nápadmi a chuťou variť. Lebo to, že láska ide cez žalúdok, platí aj po svadbe. :)

Polievky

Gazpacho

Gazpacho
bez mliekavegan

Tieto dni sa zabávame tým, že sa snažíme spotrebovať sezónnu zeleninu a ovocie. Záhrada je plná rajčín, sliviek a letných jabĺk, nájdu sa ešte aj uhorky, broskyne či marhule. Ak máte aj vy veľa paradajok a potrebujete ich spracovať, skúste pripraviť studenú španielsku polievku gazpacho. Je to nenormálne jednoduché.

Polievky

Hráškový krém

Hráškový krém

Nedávno som bola na pracovnej večeri v dobrej reštaurácii. Ako predjedlo podávali hráškový krém a bol to chuťový orgazmus. Netuším, čo všetko doňho okrem hrášku dali, rozhodla som sa improvizovať. Môj výtvor síce ten z reštaurácie pripomínal len vzdialene, ale aj tak bol prudko jedlý. Aspoň tak skonštatoval môj drahý. "Môžeš sa vydávať, miláčik. Za vegetariána," nezabudol ma podpichnúť. OK, tak najbližšie varím mäso. :D

Polievky

Šalátová polievka

Šalátová polievka

Na našom webíku sa riadime heslom, že jedlo by malo nielen dobre chutiť, ale aj vyzerať. Je však aj zopár výnimiek, u ktorých je to trochu problém. Napríklad takzvaná handričková polievka, asi najobľúbenejšie jedlo môjho miláčika. Chcela som ju kvôli lepšiemu efektu rozmixovať, ale to by už vraj nebolo ono. Loviť rozmočené listy šalátu skrátka k vychutnávaniu si tejto polievočky patrí. :)

Polievky

Zelená špargľová polievka

Zelená špargľová polievka

Tenkrát poprvé! Dúfam, že ma nikto neukameňuje ani neoznačí za diletanta vo varení, no ja som naozaj ešte nikdy nevarila nič zo špargle. Až dnes som sa rozhodla prelomiť ľady a milá špargľa putovala do polievky. Musím povedať, že som s výsledkom spokojná a keď pridám všetky tie zázračné ozdravné, omladzovacie a detoxikačnné účinky tejto zeleninky, myslím, že som ju nevarila naposledy. PS: Aj po piatom uistení sa, či mu naozaj chutí, odpovedal môj drahý, že áno, naozaj. Tak buď hovoril pravdu, alebo mi chcel urobiť radosť. Uvidím, či si dá aj dupľu. :)

Polievky

Pórovo-zemiaková polievka

Pórovo-zemiaková polievka

V poslednej dobe som si obľúbila krémové polievky. Táto má krásnu jarnú farbu a je super hustá, aj keď v nej nie je smotana. Určite ju niekedy vyskúšajte.

Polievky

Polievka z medvedieho cesnaku

Polievka z medvedieho cesnaku

Sezóna medvedieho cesnaku je v plnom prúde, a tak sme si na bicykloch vyšli do lesa. O pár minút sme mali "nakúp" vybavený a mohla vzniknúť táto výborná polievka.

Polievky

Krémová mrkvová polievka

Krémová mrkvová polievka

Moja sedemmesačná neterka rada papá všelijaké rozmixované zeleninové kašičky. Chuťovo to nie je bohviečo, nemastné-neslané. Táto mrkvová polievka síce vyzerá podobne, ale chuť je vyšperkovaná do dokonalosti. Veď ma aj drahý chválil po každej zjedenej lyžičke. :)

Polievky

Francúzska cibuľová

Francúzska cibuľová

A tak sme si povedali, že by to chcelo niečo teplé do žalúdka. V skrini kopec cibule, víno u nás nechýba nikdy a tak nebolo čo riešiť. Francúzska cibuľačka je jednoduchá, voňavá a chutí skvelo!

Recepty

 

O mne

Blog môžeš sa vydávať

V živote sú dôležitejšie otázky ako čo budem dnes variť, to uznávam. S tými vám však asi nepomôžem. :) Zato receptov a tipov tu nájdete požehnane a každý je odskúšaný na mojej rodine alebo priateľoch. Verím, že budú fungovať aj u vás doma, či už pôjde o osvedčenú klasiku, zaslúžený dezert alebo zdravú špecialitku zo surovín, ktoré možno bežne nejedávate.

Vitajte a cíťte sa tu dobre!

podpis

Bude sa vám páčiť

 
 
 

© 2013 - 2019 mozessavydavat.sk | kontakt | mapa webu | partneri | spolupráca | rss

tvorba web stránok bohacek.sk

Jednoduché a rýchle recepty