Používaním stránok mozessavydavat.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Vianoce

DezertyVianoce

Mäkké medovníčky s orechmi

Mäkké medovníčky s orechmi
Vianoce

Ktosi múdry raz povedal, že medovníky majú byť mäkké a odvtedy sa všetky gazdinky ženú za receptami, čo to sľubujú. :) Pritom, ja mám vlastne rada aj mierne tvrdkavé medovníky :D. Ale OK, treba sledovať trendy a tak som si tento rok predsavzala, že tomu prídem na kĺb...

DezertyVianoce

Mandľové sušienky bez múky

Mandľové sušienky bez múky
bez lepkubez mliekaVianoce

Mám doma kilové vrece lúpaných mandlí, takže som hľadala nejaký fajný recept, v ktorom by som časť z nich zužitkovala. Najlepšie bez múky. Na tomto recepte na tradičné sicílske koláčiky sa mi páčilo, že je mega jednoduchý, stačí zmiešať tri ingrediencie. Výsledok mal síce vyzerať úplne inak, ale nakoniec sa mi tieto moje nepravidelné placičky zapáčili. A chuť ma definitívne presvedčila, že na blog patria. :)

DezertyVianoce

Čokoládovo-perníkové crinkles

Čokoládovo-perníkové crinkles
Vianoce

Že ste o nich ešte nepočuli? Nič si z toho nerobte, donedávna ani ja, a zrazu boli všade! Tomu krásne popraskanému vzhľadu sa jednoducho nedalo odolať, a tak som sa do nich pustila. Celkom úspešne a mám pre vás aj niekoľko postrehov. ;)

DezertyVianoce

Vianočná bábovka bez laktózy

Vianočná bábovka bez laktózy
bez mliekaVianocebábovka

Voňavá, perníková, plná sladkých dobrôt a ešte aj zasnežená. :)) Môžu si na nej pochutnať aj tí, čo netolerujú laktózu, lebo v nej nie je maslo, mlieko ani čokoláda. Napriek tomu chutí skvelo.

DezertyVianoce

Gaštanovo-mandľové guľky

Gaštanovo-mandľové guľky
bez múky

Gaštanové guľky sú u nás jedna z vianočných stálic a toto je môj pokus o ich zdravšiu verziu. Sú super, len škoda, že som ich robila od oka. Tak sa pokúsim pospomínať si, koľko bolo čoho. :) Ale v podstate tam môžete dať čokoľvek, hlavne, aby vznikla tuhšia tvárna hmota a dali sa z nej tvarovať guľky. ;)

DezertyVianoce

Gaštanové jazýčky

Gaštanové jazýčky

Raz som si jazýček dala v cukrárni a bola som neskutočne vytočené. Korpus bol samá piškóta, šľahačky síce kopec, ale rastlinnej, a okolo gaštanov to ani len nešlo. Odvtedy si dávam pozor. A keďže som sa minule nudila, takým tým spôsobom, že mám kopec roboty, ale chcem robiť niečo, čo nemusím, spravila som echt poctivé domáce jazýčky. A veruže sme sa aj oblizovali. (Jasné, že som z nich rozdala, čo si o mne myslíte? :) )

RybyVianoce

Pstruh na masle, bylinkách a cesnaku

Pstruh na masle, bylinkách a cesnaku

Milujem kapra, ale keďže sme zatiaľ stále len dvaja, praktickejšia na Štedrý večer je ryba, ktorú môžeme hneď spotrebovať. Takže sme si dali pstruhy a k tomu obligátny majonézový zemiakový šalát odľahčený kyslou smotanou. Náhodou to k sebe išlo úplne parádne. :)

DezertyVianoce

Medová roláda

Medová roláda
Vianoce

Koláčiky sa pomaly míňajú, do Troch kráľov je ešte ďaleko a návštevy stále chodia. Ak vám ostali nejaké orechy, sušené ovocie a trochu medu, máte vyhraté a napečené do konca sviatkov. A najlepšie je, že mäkká roláda plná dobrôt chutí každému. :)

PolievkyVianoce

Pôstna kapustnica

Pôstna kapustnica
Vianoceklasika

Odkedy máme vlastnú domácnosť, varím štedrú večeru sama. Kapustnica na stole nesmie chýbať. Moja mama vždy robieva "horňácku", s klobáskou bez smotany, ja som sa naučila robiť bielu pôstnu bez mäsa. Minulý rok sa mi vážne podarila, ale zabudla som si zapísať, čo všetko som do nej dala. Po tohtoročnom opäť vydarenom pokuse som si povedala, že si recept zaznačím. Sem. :) A o rok ho určite ocenia aj iní. ;)

DezertyVianoce

Šuhajdy

Šuhajdy
Vianoceklasika

Tieto Vianoce prišli nejako rýchlo a my nič nestíhame. Možno to poznáte. No keď z toho budete v depke ako ja včera, myslite na to, že Vianoce nerobí uprataný byt ani počet druhov napečených cukroviniek. A radšej ako vysávač si na Štedrý deň zapnite rozprávku. :) No keby ste predsa len chceli urobiť na poslednú chvíľu niečo rýchle, čo nenarobí veľa špiny, skúste šuhajdy.

Recepty

 

O mne

Blog môžeš sa vydávať

V živote sú dôležitejšie otázky ako čo budem dnes variť, to uznávam. S tými vám však asi nepomôžem. :) Zato receptov a tipov tu nájdete požehnane a každý je odskúšaný na mojej rodine alebo priateľoch. Verím, že budú fungovať aj u vás doma, či už pôjde o osvedčenú klasiku, zaslúžený dezert alebo zdravú špecialitku zo surovín, ktoré možno bežne nejedávate.

Vitajte a cíťte sa tu dobre!

podpis

Bude sa vám páčiť

 
 
 

© 2013 - 2019 mozessavydavat.sk | kontakt | mapa webu | partneri | spolupráca | rss

tvorba web stránok bohacek.sk

Jednoduché a rýchle recepty