Používaním stránok mozessavydavat.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Vianoce

DezertyVianoce

Maslové keksy

Maslové keksy
Vianoce

Minulé Vianoce som dostala od kamarátky vianočné razítka na sušienky a teraz nastal ten správny čas využiť ich. Napiekla som keksíky, zabalila do celofánu a vznikli hand-made Mikulášske sladkosti pre rodinku. :)

DezertyVianoce

Kokosové pusinky

Kokosové pusinky
bez lepku

Z vianočky mi ostali bielky a tak som ich využila na prípravu tohto hrozne jednoduchého suchého pečiva. Super je, že ak sa všetko nesnažíte urýchliť, kokosky ostanú snehobiele. A ak si upečiete okrúhle keksy, zlepíte ich s vrškami krémom a džemom a spodnú časť ponoríte do čokolády, na svete je vynikajúci zákusok. :)

DezertyVianoce

Perníkovo-hruškový cheesecake

Perníkovo-hruškový cheesecake
Vianocecheesecake

Po týchto Vianociach ostal príjemný pocit na duši, kopec pokrčeného baliaceho papiera, radosť z darčekov (napríklad predplatné Apetitu od môjho muža!) a... slušná kôpka nezjedených koláčikov. Medzi nimi aj medovníky, ktoré akosi nepatria medzi to mainstreamové vianočné pečivo a v konkurencii lineckého, vanilkových rožtekov, grilážiek či kokosiek vždy ostanú. Tu je tip, ako ich využiť a refrešnúť ich v inom dezerte.

DezertyVianoce

Vianočka

Vianočka
Vianoceklasika

Tak a máme za sebou náš prvý spoločný Štedrý večer vo dvojici. Stresy boli, ale vďaka môjmu úžasnému chlapovi sme všetko postíhali - aj upratať, aj navariť večeru, aj pozrieť si všetky obľúbené rozprávky. A dokonca aj upiecť voňavú vianočku na sviatočné raňajky. :)

DezertyVianoce

Vanilkové a perníkové kapkejky

Vanilkové a perníkové kapkejky
Vianoce

Klasické koláče a zákusky stále viac vytláčajú kolegovia z Ameriky - cupcaky a cheescaky. Ale čo s nimi, keď sú také strašne dobré? :) Tieto kapkejky (viac sa mi páči slovenský prepis) sú však spojením nového a starého, lebo ich zdobia mini medovníčky.

NápojeVianoce

Najlepší punč

Najlepší punč
Vianoce

Svieži, poctivý a dosť silný. Taký je punč, ktorý robievam už zopár rokov každé Vianoce. Už si ani nespomínam, odkiaľ mám pôvodný recept, ale šírim ho ďalej, kde môžem. :) S tou napodobneninou z vianočných trhov sa totiž nedá ani porovnať. Veď uvidíte...

DezertyVianoce

Vianočné linecké koláčiky

Vianočné linecké koláčiky
Vianoceklasika

Čo potrebuje (stále ešte relatívne) mladá bezdetná dvojica k Vianociam? V niektorých prípadoch nič, pretože ju prichýlia jedni alebo druhí rodičia a poskytnú fullservis. :) Lenže, to by tú dvojicu nemohlo baviť varenie a pečenie.

NápojeVianoce

Vaječný likér

Vaječný likér
klasikaVianoceVeľká noc

Domáci vajčák sa kupovanému nevyrovná, lebo si ho môžete namiešať z čoho chcete a v akom pomere chcete. Existuje naňho asi tisíc receptov, no tento ma zaujal svojou jednoduchosťou. V originál recepte bolo viac cukru a ja som ho ešte vylepšila vanilkovým. Chutí úžasne, takže nie je o čom! (Budeme sa snažiť, aby niečo ostalo aj na ďalšie dni :P).

DezertyVianoce

Orechové medovníčky

Orechové medovníčky
Vianoce

Sú výborné a mäkučké. My sme si ich vytuningovali tak, že sme ich zlepili s ríbezľovým džemom, ale inak sú dobré aj samotné. Na vianočný, ale aj úplne bežný stôl.

« predošlá strana | 1 2 3 4 | ďalšia strana »

Recepty

 

O mne

Blog môžeš sa vydávať

V živote sú dôležitejšie otázky ako čo budem dnes variť alebo čo urobím s tonou tekvice, to uznávam. S tými vám však asi nepomôžem. :) Zato receptov a tipov tu nájdete požehnane a každý je odskúšaný na mojej rodine alebo priateľoch. Verím, že budú fungovať aj u vás doma, či už pôjde o osvedčenú klasiku, zaslúžený dezert alebo zdravú špecialitku zo surovín, ktoré možno bežne nejedávate.

Vitajte a cíťte sa tu dobre!

podpis

Odber noviniek

Bude sa vám páčiť

 
 
 

© 2013 - 2018 mozessavydavat.sk | kontakt | mapa webu | partneri | rss

tvorba web stránok bohacek.sk

Jednoduché a rýchle recepty