Používaním stránok mozessavydavat.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Vianoce

DezertyVianoce

Preglejka alias grilážové rezy

Preglejka alias grilážové rezy
Vianoce

U nás sa tomuto zákusku nikdy nepovedalo inak ako preglejka. Recept je od mojej babičky, ktorá už dosť dlho nie je medzi nami, ale niektoré jedlá mi ju vždy pripomenú. Napríklad toto. :)

DezertyVianoce

Špaldové medovníčky

Špaldové medovníčky
Vianoce

Roky pečiem medovníčky podľa jedného osvedčeného receptu, ale tento rok mi napadlo vyskúšať zdravšiu alternatívu so špaldovou múkou. Recept, ktorý vznikol, je kompromisom medzi tým mojím a receptami, ktoré som googlila na internete. A funguje dokonale, lebo medovníčky sú krásne mäkké, pekne tmavé a chuťovo výborné. Dokonca v nich svojskú chuť špaldy ani necítiť.

DezertyVianoce

Maslové keksy

Maslové keksy
Vianoce

Minulé Vianoce som dostala od kamarátky vianočné razítka na sušienky a teraz nastal ten správny čas využiť ich. Napiekla som keksíky, zabalila do celofánu a vznikli hand-made Mikulášske sladkosti pre rodinku. :)

DezertyVianoce

Kokosové pusinky

Kokosové pusinky
bez lepku

Z vianočky mi ostali bielky a tak som ich využila na prípravu tohto hrozne jednoduchého suchého pečiva. Super je, že ak sa všetko nesnažíte urýchliť, kokosky ostanú snehobiele. A ak si upečiete okrúhle keksy, zlepíte ich s vrškami krémom a džemom a spodnú časť ponoríte do čokolády, na svete je vynikajúci zákusok. :)

DezertyVianoce

Perníkovo-hruškový cheesecake

Perníkovo-hruškový cheesecake
Vianocecheesecake

Po týchto Vianociach ostal príjemný pocit na duši, kopec pokrčeného baliaceho papiera, radosť z darčekov (napríklad predplatné Apetitu od môjho muža!) a... slušná kôpka nezjedených koláčikov. Medzi nimi aj medovníky, ktoré akosi nepatria medzi to mainstreamové vianočné pečivo a v konkurencii lineckého, vanilkových rožtekov, grilážiek či kokosiek vždy ostanú. Tu je tip, ako ich využiť a refrešnúť ich v inom dezerte.

DezertyVianoce

Vianočka

Vianočka
Vianoceklasika

Tak a máme za sebou náš prvý spoločný Štedrý večer vo dvojici. Stresy boli, ale vďaka môjmu úžasnému chlapovi sme všetko postíhali - aj upratať, aj navariť večeru, aj pozrieť si všetky obľúbené rozprávky. A dokonca aj upiecť voňavú vianočku na sviatočné raňajky. :)

DezertyVianoce

Vanilkové a perníkové kapkejky

Vanilkové a perníkové kapkejky
Vianoce

Klasické koláče a zákusky stále viac vytláčajú kolegovia z Ameriky - cupcaky a cheescaky. Ale čo s nimi, keď sú také strašne dobré? :) Tieto kapkejky (viac sa mi páči slovenský prepis) sú však spojením nového a starého, lebo ich zdobia mini medovníčky.

NápojeVianoce

Najlepší punč

Najlepší punč
Vianoce

Svieži, poctivý a dosť silný. Taký je punč, ktorý robievam už zopár rokov každé Vianoce. Už si ani nespomínam, odkiaľ mám pôvodný recept, ale šírim ho ďalej, kde môžem. :) S tou napodobneninou z vianočných trhov sa totiž nedá ani porovnať. Veď uvidíte...

DezertyVianoce

Vianočné linecké koláčiky

Vianočné linecké koláčiky
Vianoceklasika

Čo potrebuje (stále ešte relatívne) mladá bezdetná dvojica k Vianociam? V niektorých prípadoch nič, pretože ju prichýlia jedni alebo druhí rodičia a poskytnú fullservis. :) Lenže, to by tú dvojicu nemohlo baviť varenie a pečenie.

NápojeVianoce

Vaječný likér

Vaječný likér
klasikaVianoceVeľká noc

Domáci vajčák sa kupovanému nevyrovná, lebo si ho môžete namiešať z čoho chcete a v akom pomere chcete. Existuje naňho asi tisíc receptov, no tento ma zaujal svojou jednoduchosťou. V originál recepte bolo viac cukru a ja som ho ešte vylepšila vanilkovým. Chutí úžasne, takže nie je o čom! (Budeme sa snažiť, aby niečo ostalo aj na ďalšie dni :P).

Recepty

 

O mne

Blog môžeš sa vydávať

V živote sú dôležitejšie otázky ako čo budem dnes variť, to uznávam. S tými vám však asi nepomôžem. :) Zato receptov a tipov tu nájdete požehnane a každý je odskúšaný na mojej rodine alebo priateľoch. Verím, že budú fungovať aj u vás doma, či už pôjde o osvedčenú klasiku, zaslúžený dezert alebo zdravú špecialitku zo surovín, ktoré možno bežne nejedávate.

Vitajte a cíťte sa tu dobre!

podpis

Bude sa vám páčiť

 
 
 

© 2013 - 2019 mozessavydavat.sk | kontakt | mapa webu | partneri | spolupráca | rss

tvorba web stránok bohacek.sk

Jednoduché a rýchle recepty