Používaním stránok mozessavydavat.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Bezmäsité

BezmäsitéDezerty

Šišky s džemom

Šišky s džemom
klasika

Nie sú to ani koblihy, ani donutky. Šišky sú proste šišky, naše tradičné slovenské, pocukrované s džemom alebo s jahodovou penou. Zvyknú sa robiť z hladkej múky, ale keď ju nahradíte polohrubou a pridáte šľahačku, budú oveľa jemnejšie, mäkkšie a nadýchanejšie.

Bezmäsité

Domáca syrová pizza

Domáca syrová pizza

Táto pizza je trochu netradičnou obmenou klasickej so štyrmi druhmi syra. Zmenu tam robia orechy, ktoré jej dodávajú akýsi X faktor. Podobnú sme videli v talianskom mestečku Bergamo, ale nekúpili sme si ju, asi sme sa rozhodli pre nejakú inú pochúťku. Pizza mi potom ešte dlho nevedela zísť z mysle a tak som ju urobila v sobotu na obed.

Bezmäsité

Francúzske zemiaky na panvici

Francúzske zemiaky na panvici

Panvicu u nás zásadne okupuje moja polovička. Vie s ňou hotové zázraky, hádže do nej jedno cez druhé a nepočúva moje kibicovanie. To je len dobre, lebo jeho výtvor je vždy vynikajúci a ja musím uznať, že mal zase raz pravdu. (Ešte dobre, že nepečie koláče, aspoň v tom mám navrch :) )

BezmäsitéRyby

Domáca treska

Domáca treska

Na náš slovenský fastfood - tresku s rožkami - sme náležite hrdí. Tresku milujem, ale nejde mi do hlavy, prečo jej výrobcovia šetria na tej základnej surovine - rybom mäse, ktorého býva dobre že nie stopové množstvo. Keď som u priateľových rodičov ochutnala domácu tresku, okamžite som si vypýtala recept. Tu ho máte.

BezmäsitéNa gril

Grilovaný encián

Grilovaný encián

Úžasne jednoduché a úžasne dobré jedlo. Padne vhod, keď narýchlo neviete, čo na večeru.

Bezmäsité

Pečená cvikla s fetou

Pečená cvikla s fetou

Mali sme doma červenú repu a nevedeli sme čo s ňou. Už dávnejšie som počula, že pečená je úplne skvelá. A tak som môjmu drahému vnukla myšlienku na bezmäsitú večeru. Urobil to celkom sám a bola to mňamka!

BezmäsitéCestoviny

Špagety so špenátom a sušenými rajčinami

Špagety so špenátom a sušenými rajčinami

Poznáte to, prídete domov z práce hladní tak, že by ste aj klince pojedli. Rozhodujúcu úlohu zohráva čas. Toto jedlo bude hotové do desiatich minút, to vám garantujem. A ešte si aj pochutíte.

Bezmäsité

Guacamole

Guacamole
bez cukrubez lepkubez mliekaveganrawnátierka

Keď som moju obľúbenú nátierku robila doma, priateľ na mňa pozeral dosť nedôverčivo. Na to, že v nej nie je mäso, mu chutila celkom dosť, ale radšej ju vraj mám pripravovať návšteve.

BezmäsitéDezerty

Tvarohové guľky

Tvarohové guľky
klasika

Z času na čas dostanú aj dospeláci chuť na múčne jedlo z detstva. Napríklad také tvarohové guľky, ktoré sú náhodou aj celkom zdravé. Samý tvaroh a ovocie. :)

« predošlá strana | 1 .. 8 9 10 11 12 | ďalšia strana »

Recepty

 

O mne

Blog môžeš sa vydávať

V živote sú dôležitejšie otázky ako čo budem dnes variť, to uznávam. S tými vám však asi nepomôžem. :) Zato receptov a tipov tu nájdete požehnane a každý je odskúšaný na mojej rodine alebo priateľoch. Verím, že budú fungovať aj u vás doma, či už pôjde o osvedčenú klasiku, zaslúžený dezert alebo zdravú špecialitku zo surovín, ktoré možno bežne nejedávate.

Vitajte a cíťte sa tu dobre!

podpis

Bude sa vám páčiť

 
 
 

© 2013 - 2019 mozessavydavat.sk | kontakt | mapa webu | partneri | spolupráca | rss

tvorba web stránok bohacek.sk

Jednoduché a rýchle recepty