Používaním stránok mozessavydavat.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Ryby

CestovinyRybyŠaláty

Cestovinový šalát s tuniakom

Cestovinový šalát s tuniakom

Na chatu alebo párty s kamošmi ako stvorený. Pre veľký úspech som ho robila dvakrát a určite nie naposledy. :) Samozrejme, tí, čo sa nekamarátia s tuniakom ho neocenia, ale pre nich môžete urobiť inú verziu. Napríklad s kuracím mäsom a jablkom alebo brokolicou, vajíčkom a syrom...

Ryby

Hejk na bylinkách a cesnaku

Hejk na bylinkách a cesnaku

Dvaja mladí ľudia, ktorí spolu žijú, nemusia v nedeľu na obed vysmážať šnicle ani piecť kura. Pokojne si môžu urobiť takúto rybičku, hlavne v lete je to super zmena. No čo vám poviem, pochutili sme si. :)

CestovinyRyby

Lososové špagety s hráškom a špargľou

Lososové špagety s hráškom a špargľou

Toto je jedno z tých jedál, ktoré sa dá jesť teplé, ale aj s izbovou teplotou. Navyše ho pohodlne zjete vidličkou z plastovej nádoby, čiže si ho môžete pokojne vziať do práce a zjesť hoci aj za počítačom. Samozrejme, len keď vám horia termíny, inak treba zachovať kultúru stolovania! :)

Ryby

Rybie filé v syrovom cestíčku

Rybie filé v syrovom cestíčku

Po sviatkoch sme si uvarili niečo ľahšie - na trávenie aj náročnosť prípravy. Namiesto ryby môžete pokojne dať aj kuracie prsia, brokolicu alebo inú zeleninu. Syrové cestíčko je skvelé na akomkoľvek podklade. :)

Ryby

Pečený hejk

Pečený hejk

Odborníci na zdravú výživu hovoria, že morskú rybu si treba dať aspoň raz do týždňa. Tak sme si urobili hejka alias morskú šťuku. Má super jemné mäsko a málo kostí.

Ryby

Losos so stredomorskou zeleninou

Losos so stredomorskou zeleninou

Len vy dvaja, grilované ryby, kopec zeleniny, vychladené vínko a v pozadí neúnavné vyhrávanie cikád. Leto sa blíži, a tak si už nacvičujeme ľahké jedlá - ako od mora.

CestovinyRyby

Tagliatelle s lososom

Tagliatelle s lososom

Ďalšia rýchlovka, keď vás už omrzia cestoviny s klasickými omáčkami. Táto je použiteľná aj ako romantická večera. Nielenže je to chutné, ešte to aj pekne farebne vyzerá.

BezmäsitéRyby

Domáca treska

Domáca treska

Na náš slovenský fastfood - tresku s rožkami - sme náležite hrdí. Tresku milujem, ale nejde mi do hlavy, prečo jej výrobcovia šetria na tej základnej surovine - rybom mäse, ktorého býva dobre že nie stopové množstvo. Keď som u priateľových rodičov ochutnala domácu tresku, okamžite som si vypýtala recept. Tu ho máte.

Na grilRyby

Grilovaný pstruh

Grilovaný pstruh

Grilované ryby mi vždy pripomínajú dovolenku v Stredomorí. A tú si radi pripomenieme kedykoľvek počas roka.

Ryby

Rybičková nátierka

Rybičková nátierka
bez lepkuklasikanátierka

Myslíte si, že na takéto "jedlo" netreba recept? Možno, ak robíte stále tú svoju verziu. My sme sa zahrali na psíčka a mačičku a k sardinkám sme pridali všetko možné. Výsledok? Veľmi zaujímavý a prudko jediteľný.

« predošlá strana | 1 2 | ďalšia strana »

Recepty

 

O mne

Blog môžeš sa vydávať

V živote sú dôležitejšie otázky ako čo budem dnes variť, to uznávam. S tými vám však asi nepomôžem. :) Zato receptov a tipov tu nájdete požehnane a každý je odskúšaný na mojej rodine alebo priateľoch. Verím, že budú fungovať aj u vás doma, či už pôjde o osvedčenú klasiku, zaslúžený dezert alebo zdravú špecialitku zo surovín, ktoré možno bežne nejedávate.

Vitajte a cíťte sa tu dobre!

podpis

Bude sa vám páčiť

 
 
 

© 2013 - 2019 mozessavydavat.sk | kontakt | mapa webu | partneri | spolupráca | rss

tvorba web stránok bohacek.sk

Jednoduché a rýchle recepty