Používaním stránok mozessavydavat.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Šaláty

Svieži feniklový šalát

Svieži feniklový šalát

Fenikel je zelenina, ktorú som ešte donedávna v obchodoch oblúkom obchádzala. Chyba! Keď sa správne pripraví a dochutí, je to lahôdka, navyše veľmi zdravá a prospešná na trávenie. V surovom stave sa kamoší so sladkým a také svieže citrusy sú k nej to pravé. Stačí pár surovín a šalát s vôňou leta je na svete. :)

Suroviny

2 ks  fenikel
 rímsky šalát
1 ks  zrelé avokádo
2 ks  mandarínka
1/2  citrón
1 ČL  med
2 ČL  olivový olej
2 ČL  ľanové semienka

Postup prípravy

Fenikel umyjeme, odkrojíme čo treba a zvyšok nakrájame na tenučké plátky. Rozdrobíme a pridáme natrhané listy rímskeho alebo iného listového šalátu. Jednu mandarínku nakrájame, z druhej vytlačíme šťavu a zmiešame ju so šťavou z polovice citróna, olejom a medom. Dresing premiešame so šalátom a pridáme kúsky mandarínky. V šalátoch milujem avokádo, takže som ho prepašovala aj do tohto a je to dokonalá kombinácia. V miskách môžeme posypať ľanovými semienkami. Mandarínky som zvolila preto, lebo sme ich práve mali doma, ale fenikel je výborný aj s pomarančom. Ak by bol na vás šalát príliš sladký, stačí ho doplniť fetou alebo kozím syrom.

23. 3. 2016 16:33

Páči sa ti recept?

Komentáre

Pridať komentár
Formátovanie príspevku: hrubé  podčiarknuté  kurzíva
Čo prechádza cez žalúdok?
Pridaj komentár  

Recepty z kategórie

Recepty

 

O mne

Blog môžeš sa vydávať

V živote sú dôležitejšie otázky ako čo budem dnes variť, to uznávam. S tými vám však asi nepomôžem. :) Zato receptov a tipov tu nájdete požehnane a každý je odskúšaný na mojej rodine alebo priateľoch. Verím, že budú fungovať aj u vás doma, či už pôjde o osvedčenú klasiku, zaslúžený dezert alebo zdravú špecialitku zo surovín, ktoré možno bežne nejedávate.

Vitajte a cíťte sa tu dobre!

podpis

Bude sa vám páčiť

 
 
 

© 2013 - 2019 mozessavydavat.sk | kontakt | mapa webu | partneri | spolupráca | rss

tvorba web stránok bohacek.sk

Jednoduché a rýchle recepty