Používaním stránok mozessavydavat.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Dezerty

Apple pie

Apple pie

Zvonku chrumkavý, vo vnútri vláčny a šťavnatý. Taký by mal byť americký jablkový koláč, ktorý preslávil aj rovnomenný tínedžerský film. :) A veruže bol taký aj ten môj, aj keď nabudúce dám viac jabĺk.

Postup prípravy

Múku pomaly v miske rozrábame vidličkou s takmer celým maslom a štipkou soli. (Trošku masla v obale necháme, aby sme ním mohli vymastiť formu.) Spracúvame dovtedy, kým sa nevytvorí tuhé cesto. To dáme odpočívať do chladničky. Jablká olúpeme a nakrájame na malé kúsky. Dosladíme škoricovým, vanilkovým a hnedým cukrom a pridáme aj trochu múky na zahustenie. Cesto vôbec nie je sladké, preto plnka musí byť trošku viac.

Keď je cesto odležané, rozdelíme ho na dve časti. Väčšiu rozvaľkáme a vyložíme ňou dno a boky kruhovej formy. Naplníme jablkami a na vrch položíme plát z druhej časti cesta. Okraje pritlačíme k sebe, aby sa spojili.

Na vrchu urobíme dierky, aby koláč nepopraskal, a potrieme vajíčkom. Pečieme na 200 stupňov, kým nie je povrch zlatistý a cesto sa neoddeľuje od formy - cca 50 minút. S vanilkovou zmrzlinou je geniálny! :)

14. 2. 2014 12:26

Páči sa ti recept?

Komentáre

Pridať komentár
Formátovanie príspevku: hrubé  podčiarknuté  kurzíva
Čo prechádza cez žalúdok?
Pridaj komentár  

Recepty z kategórie

Recepty

 

O mne

Blog môžeš sa vydávať

V živote sú dôležitejšie otázky ako čo budem dnes variť, to uznávam. S tými vám však asi nepomôžem. :) Zato receptov a tipov tu nájdete požehnane a každý je odskúšaný na mojej rodine alebo priateľoch. Verím, že budú fungovať aj u vás doma, či už pôjde o osvedčenú klasiku, zaslúžený dezert alebo zdravú špecialitku zo surovín, ktoré možno bežne nejedávate.

Vitajte a cíťte sa tu dobre!

podpis

Bude sa vám páčiť

 
 
 

© 2013 - 2019 mozessavydavat.sk | kontakt | mapa webu | partneri | spolupráca | rss

tvorba web stránok bohacek.sk

Jednoduché a rýchle recepty