Používaním stránok mozessavydavat.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Dezerty

Jogurtové muffiny s čokoládou a ríbezľami

Jogurtové muffiny s čokoládou a ríbezľami

Konečne sa o pár stupňov ochladilo, tak už môžeme aj zapnúť rúru a piecť. Za obeť padli domáce čierne ríbezle, ktoré som zakomponovala do vláčnych jogurtových muffinov. Vyskúšajte. :)

Postup prípravy

Ako odmerku použijeme 2,5 decovú šálku, resp. hrnček. Vajcia rozmiešame s cukrami a postupne prilievame maslo, resp. olej. Vmiešame preosiatu múku a prášok do pečiva. Pridáme jogurt a poriadne, ale zároveň jemne, premiešame. Nad parou roztopíme čokoládu a vmiešame ju do cesta.

Nakoniec primiešame čierne ríbezle zbavené "špičiek". To je síce dosť otravná robota, ale ak to robíte pri telke, ide to rýchlo. :)

Cestom plníme silikónové alebo papierové košíčky, ktoré vkladáme do formy na muffiny. Dávka je dosť veľká, asi na 15 kusov, ale my sme čakali návštevu.

Pečieme, kým nie je špajľa po zapichnutí čistá. A keď sa vám máli jogurtu, nič vám nebráni použiť ho aj pri podávaní. Tak ako my.

Tip: Keby sa náhodou stalo, že cesto je príliš tuhé, môžete pridať aj trochu mlieka.

8. 7. 2015 14:45

Páči sa ti recept?

Komentáre

Pridať komentár
Formátovanie príspevku: hrubé  podčiarknuté  kurzíva
Čo prechádza cez žalúdok?
Pridaj komentár  

Recepty z kategórie

Recepty

 

O mne

Blog môžeš sa vydávať

V živote sú dôležitejšie otázky ako čo budem dnes variť, to uznávam. S tými vám však asi nepomôžem. :) Zato receptov a tipov tu nájdete požehnane a každý je odskúšaný na mojej rodine alebo priateľoch. Verím, že budú fungovať aj u vás doma, či už pôjde o osvedčenú klasiku, zaslúžený dezert alebo zdravú špecialitku zo surovín, ktoré možno bežne nejedávate.

Vitajte a cíťte sa tu dobre!

podpis

Bude sa vám páčiť

 
 
 

© 2013 - 2019 mozessavydavat.sk | kontakt | mapa webu | partneri | spolupráca | rss

tvorba web stránok bohacek.sk

Jednoduché a rýchle recepty