Používaním stránok mozessavydavat.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

DezertyNápoje

Mrazená káva so zmrzlinou

Mrazená káva so zmrzlinou

Komu by sa v takomto horku chcelo piť teplú kávu? Radšej vyskúšajte takýto netradičný studený dezert a kávu v jednom. Osvieži, povzbudí a ešte aj pekne vyzerá. Že nám to skôr nenapadlo. ;)

Postup prípravy

Základ je káva a zmrzka, ostatné veci sú už len čerešničkou na torte. Takže prezieravo si uvaríme kávu, osladíme, nalejeme do formy na ľad, necháme vychladnúť a šupneme do mraziaka. My sme si dali robiť kávový ľad deň vopred, takže sme mali istotu, že bude dostatočne zamrznutý.

Vanilkovú zmrzlinu nadávkujeme do menších hrubostenných pohárikov alebo misiek. Necháme roztopiť, aby sa vytvorila rovná hladina. Potom dáme asi na polhodinu-hodinu zamraziť. Nádobu z nožového mixéra tiež môžeme dať vychladiť, lebo nasleduje boj o čas.

Vyberieme ľad, rozsekáme ho na drť v nožovom mixéri, vyberieme mištičky, po obvode nalejem toping, nasypeme drť a podľa chuti môžeme poliať whisky. My sme to ešte museli stihnúť odfotiť, ale podarilo sa a už si vychutnávame kofeínové osvieženie. :)

Tip: Kávy sme dali radšej viac, lebo väčšie množstvo sa lepšie seká. Ale nepoužili sme všetku.

 

 

10. 8. 2015 20:13

Páči sa ti recept?

Komentáre

Pridať komentár
Formátovanie príspevku: hrubé  podčiarknuté  kurzíva
Čo prechádza cez žalúdok?
Pridaj komentár  

Recepty z kategórie

Recepty

 

O mne

Blog môžeš sa vydávať

V živote sú dôležitejšie otázky ako čo budem dnes variť, to uznávam. S tými vám však asi nepomôžem. :) Zato receptov a tipov tu nájdete požehnane a každý je odskúšaný na mojej rodine alebo priateľoch. Verím, že budú fungovať aj u vás doma, či už pôjde o osvedčenú klasiku, zaslúžený dezert alebo zdravú špecialitku zo surovín, ktoré možno bežne nejedávate.

Vitajte a cíťte sa tu dobre!

podpis

Bude sa vám páčiť

 
 
 

© 2013 - 2019 mozessavydavat.sk | kontakt | mapa webu | partneri | spolupráca | rss

tvorba web stránok bohacek.sk

Jednoduché a rýchle recepty