Používaním stránok mozessavydavat.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Dezerty

Hrnčekový čokoládový koláč

Hrnčekový čokoládový koláč

Bola u nás návšteva s jedným kusom dieťaťa predškolského veku, takže experimenty som radšej nechala bokom a spravila som šunkové chlebíčky. Lenže čo ako dezert? Malá Dada má rada čokoládu a tak som na nete našla recept na jednoduchý čokoládový koláčik, ktorý vraj chutí všetkým deťom. :)

Postup prípravy

Bodaj by nechutil, keď doňho ide kopec cukru, Granka a čokolády! :)) Pre pokoj v duši som originálny recept trochu odľahčila (chýbajúci cukor som vykompenzovala lentilkami, ktoré milujú hádam všetky deti a navyše pekne vyzerajú) a keďže nemám malú hlbokú hranatú formu, dala som ho do tortovej. Finálny verdikt - chutil nielen najmladšej hosťke, ale aj nám velkáčom. Takže smelo do toho. 

S ručným šľahačom si rozšľaháme vajíčka, pridáme sypké suroviny a po každej jednej prešľaháme. Nakoniec vylejeme aj olej s mliekom a opäť prešľaháme. 

Formu vymastíme a vysypeme múkou, vylejeme cesto a dáme piecť do vyhriatej rúry. 

Uvaríme si meltu a keď je koláč hotový, rovnomerne ju nakvapkáme po celom povrchu. Po chvíľke ešte teplý koláčik potrieme džemom. 

Keď vychladne, pripravíme si ganache. V kastróli zohrejeme šľahačku a roztopíme v nej čokoládu. Polevou polejeme celý povrch koláča. Dáme do chladu stuhnúť na niekoľko hodín. Koláč je výborný s nesladenou šľahačkou.

Originálny recept nájdete TU

23. 1. 2016 17:53

Páči sa ti recept?

Komentáre

Pridať komentár
Formátovanie príspevku: hrubé  podčiarknuté  kurzíva
Čo prechádza cez žalúdok?
Pridaj komentár  

Recepty z kategórie

Recepty

 

O mne

Blog môžeš sa vydávať

V živote sú dôležitejšie otázky ako čo budem dnes variť, to uznávam. S tými vám však asi nepomôžem. :) Zato receptov a tipov tu nájdete požehnane a každý je odskúšaný na mojej rodine alebo priateľoch. Verím, že budú fungovať aj u vás doma, či už pôjde o osvedčenú klasiku, zaslúžený dezert alebo zdravú špecialitku zo surovín, ktoré možno bežne nejedávate.

Vitajte a cíťte sa tu dobre!

podpis

Bude sa vám páčiť

 
 
 

© 2013 - 2019 mozessavydavat.sk | kontakt | mapa webu | partneri | spolupráca | rss

tvorba web stránok bohacek.sk

Jednoduché a rýchle recepty