Používaním stránok mozessavydavat.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Dezerty

Sezamové raw guľky

Sezamové raw guľky
rawvegan

Už som sa naučila, že s chuťou na sladké sa neoplatí bojovať, lebo ak nie je uspokojená, akurát zjete kopec iných vecí a nakoniec to aj tak nevydržíte. Takže si denne ordinujem zdravé sladkosti k popoludňajšej káve a svet je hneď krajší. :) Tieto raw energy balls sa dajú robiť na milión verzií. Dnes som skúsila namiesto orechového masla použiť sezamovú pastu tahini, ktorú inak dávam len do hummusu. A zafungovalo to. :)

Postup prípravy

Datle som najskôr odkôstkovala a namočila do vody, aby trochu zmäkli. Potom som vodu zliala a k datlom pridala ostatné ingrediencie. Namiesto orechov som použila drvinu z výroby domáceho mandľovo-lieskovcového mlieka. Vy však pokojne použite kombináciu akýchkoľvek mletých orechov, prípadne semienok či vločiek. K sezamu sa perfektne hodí med a kokos to celé už len zjemní. Všetko som rozmixovala tyčovým mixérom, ale dá sa aj takým tým uzatvárateľným sekacím. Vznikla lepkavá hmota, z ktorej som rukami gúľala malé guľky (keďže sú dosť sýte, naozaj robte radšej menšie). Z tohto množstva ich vyjde 15 až 18. Guľôčky som obalila v sezame a kokose. Dala som stuhnúť do chladničky, kde ich aj skladujem v uzatvárateľnej nádobe a pribežne vyjedám.

5. 5. 2018 22:24

Páči sa ti recept?

Komentáre

Pridať komentár
Formátovanie príspevku: hrubé  podčiarknuté  kurzíva
Čo prechádza cez žalúdok?
Pridaj komentár  

Recepty z kategórie

Recepty

 

O mne

Blog môžeš sa vydávať

V živote sú dôležitejšie otázky ako čo budem dnes variť, to uznávam. S tými vám však asi nepomôžem. :) Zato receptov a tipov tu nájdete požehnane a každý je odskúšaný na mojej rodine alebo priateľoch. Verím, že budú fungovať aj u vás doma, či už pôjde o osvedčenú klasiku, zaslúžený dezert alebo zdravú špecialitku zo surovín, ktoré možno bežne nejedávate.

Vitajte a cíťte sa tu dobre!

podpis

Bude sa vám páčiť

 
 
 

© 2013 - 2019 mozessavydavat.sk | kontakt | mapa webu | partneri | spolupráca | rss

tvorba web stránok bohacek.sk

Jednoduché a rýchle recepty