Používaním stránok mozessavydavat.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

DezertyRaňajky

Bazové lievance

Bazové lievance

Milujem chuť a vôňu bazy a každý rok si nájdem čas aj na bazový sirup. Ale už dlhšie som chcela uvariť niečo, v čom by som použila aj kvety. Tie sa, ako vieme, zvyknú vysmážať v cestíčku, takže aj do lievancov sa skvele hodia. K tomu ricottový krém s bazovým sirupom a trochu jahodového džemu... Dokonalé májové raňajky. <3

Postup prípravy

Všetky ingrediencie na cesto vymiešame metličkou a necháme 20 minút odstáť. Na panvici vytretej ghí pečieme lievance. Najskôr nalejeme trochu cesta, potom posypeme bazovými kvetmi a keď už je lievanec z jednej strany hotový, obrátime ho na druhú a dopečieme. Nemusíme potierať pred každou várkou, stačí 2 - 3 krát počas celého pečenia. A áno, môžete použiť aj olej.

Hotové zlepujeme buď s jahodovým džemom, lebo baza a jahody k sebe brutálne idú, alebo si urobíme takýto rýchly krém z ricotty a tvarohu. Všetky prísady zmiešame metličkou a podávame s lievancami. Kto si trúfa, ten môže ešte všetko poliať bazovým sirupom. :D

...

Ako na bazový sirup sa dozviete tu. A keď už ho budete mať hotový, môžete si urobiť aj takýto osviežujúci alko nápoj. ;)

9. 5. 2018 20:58

Páči sa ti recept?

Komentáre

Pridať komentár
Formátovanie príspevku: hrubé  podčiarknuté  kurzíva
Čo prechádza cez žalúdok?
Pridaj komentár  

Recepty z kategórie

Recepty

 

O mne

Blog môžeš sa vydávať

V živote sú dôležitejšie otázky ako čo budem dnes variť, to uznávam. S tými vám však asi nepomôžem. :) Zato receptov a tipov tu nájdete požehnane a každý je odskúšaný na mojej rodine alebo priateľoch. Verím, že budú fungovať aj u vás doma, či už pôjde o osvedčenú klasiku, zaslúžený dezert alebo zdravú špecialitku zo surovín, ktoré možno bežne nejedávate.

Vitajte a cíťte sa tu dobre!

podpis

Bude sa vám páčiť

 
 
 

© 2013 - 2019 mozessavydavat.sk | kontakt | mapa webu | partneri | spolupráca | rss

tvorba web stránok bohacek.sk

Jednoduché a rýchle recepty