Používaním stránok mozessavydavat.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

DezertyVianoce

Kokosové pusinky

Kokosové pusinky
bez lepku

Z vianočky mi ostali bielky a tak som ich využila na prípravu tohto hrozne jednoduchého suchého pečiva. Super je, že ak sa všetko nesnažíte urýchliť, kokosky ostanú snehobiele. A ak si upečiete okrúhle keksy, zlepíte ich s vrškami krémom a džemom a spodnú časť ponoríte do čokolády, na svete je vynikajúci zákusok. :)

Suroviny

100 g  kokos
2 ks  bielok
50 g  cukor múčka
50 g  cukor krupica

Postup prípravy

Metličkou vyšľaháme bielky s cukrom a postupne prisýpame kokos. Mala by vzniknúť hustejšia hmota, ktorá sa dá v kôpkach ukladať na plech vyložený papierom na pečenie. 

Potom už len vložíme do rúry vyhriatej na 100 až 110 stupňov a pečieme, kým povrch nie je na dotyk tuhý. Môže to trvať 30 až 50 minút, v závislosti od veľkosti. Potom rúru vypneme a kokosky v nej necháme cez noc usušiť.

A ráno sú hotové.

30. 12. 2014 19:24

Páči sa ti recept?

Komentáre

Pridať komentár
Formátovanie príspevku: hrubé  podčiarknuté  kurzíva
Čo prechádza cez žalúdok?
Pridaj komentár  

Recepty z kategórie

Recepty

 

O mne

Blog môžeš sa vydávať

V živote sú dôležitejšie otázky ako čo budem dnes variť, to uznávam. S tými vám však asi nepomôžem. :) Zato receptov a tipov tu nájdete požehnane a každý je odskúšaný na mojej rodine alebo priateľoch. Verím, že budú fungovať aj u vás doma, či už pôjde o osvedčenú klasiku, zaslúžený dezert alebo zdravú špecialitku zo surovín, ktoré možno bežne nejedávate.

Vitajte a cíťte sa tu dobre!

podpis

Bude sa vám páčiť

 
 
 

© 2013 - 2019 mozessavydavat.sk | kontakt | mapa webu | partneri | spolupráca | rss

tvorba web stránok bohacek.sk

Jednoduché a rýchle recepty