Používaním stránok mozessavydavat.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Chuťovky

Salsa z čerstvých paradajok

Salsa z čerstvých paradajok
bez cukrubez lepkubez mliekavegan

Zamladi som isté obdobie namiesto večere jedla len nachos s paradajkovou salsou. :D A doteraz to mám veľmi rada. Len škoda, že kupované salsy majú bližšie ku kečupu ako k paradajkám a aj z nedávneho testovania v Apetite vysvitlo, že spomedzi kupovaných väčšina ani len nešla okolo Mexika. Pritom nie je vôbec zložité urobiť si nejakú tú omáčku doma a hlavne teraz, v "lečovej" sezóne.

Postup prípravy

Salsa sa robieva aj varená, ale ja som sa okrem iného aj pre nedostatok času rozhodla pre tú z čerstvých paradajok. Tie som najprv narezala do kríža pri stopke, obarila s vodou z kanvice, následne schladila a ošúpala. (Áno, volá sa to blanšírovanie.) Nakrájala som ich a dužinu som dala preč. Mäsité časti pustovali do nožového mixéra, spolu s paprikou, cibuľou, baraními rohmi (to preto, že my štipľavé nemusíme, takže chilli u nás nehrozí, ale originál by tam mali ísť jalapeños), koriandrom, cesnakom (nemusí byť) a kôrou z polovice limetky. Všetko to rozmixujeme tak, aby to nebolo úplne kašovité, ale aby sme tam videli kúsky. Dochutíme soľou, dosladíme (ja som zvolila med kvôli konzistencii) a dokyselíme limetovou šťavou. Ak by bola salsa príliš vodová, dá sa precediť, ale mne neprekáža ani redšia - dobre sa v nej namáčajú tortila čipsíky. Už len corona, nejaký dobrý film a večer sa môže začať. :P  

18. 8. 2016 20:05

Páči sa ti recept?

Komentáre

Pridať komentár
Formátovanie príspevku: hrubé  podčiarknuté  kurzíva
Čo prechádza cez žalúdok?
Pridaj komentár  

Recepty z kategórie

Recepty

 

O mne

Blog môžeš sa vydávať

V živote sú dôležitejšie otázky ako čo budem dnes variť, to uznávam. S tými vám však asi nepomôžem. :) Zato receptov a tipov tu nájdete požehnane a každý je odskúšaný na mojej rodine alebo priateľoch. Verím, že budú fungovať aj u vás doma, či už pôjde o osvedčenú klasiku, zaslúžený dezert alebo zdravú špecialitku zo surovín, ktoré možno bežne nejedávate.

Vitajte a cíťte sa tu dobre!

podpis

Bude sa vám páčiť

 
 
 

© 2013 - 2019 mozessavydavat.sk | kontakt | mapa webu | partneri | spolupráca | rss

tvorba web stránok bohacek.sk

Jednoduché a rýchle recepty