Používaním stránok mozessavydavat.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Polievky

Hovädzí vývar so zeleninou

Hovädzí vývar so zeleninou
bez lepkubez mliekaklasika

Za pätnásť rokov, čo varím, (aj keď dobre, zo začiatku to boli hlavne cestoviny a štrúdle z lístkového cesta), som sa ešte nikdy poriadne neskamarátila s takzvanou nedeľnou polievkou. U nás to bol vždy slepačí, kurací alebo hovädzí vývar. Len raz som sa odhodlala uvariť slepačí a skončilo to polievkou, ktorej asi desatinu množstva tvoril tuk. Mastné oká to je to, čo vo vývare neznášam. A pritom je to také ľahké. Garantujem vám, že v tomto hovädzom vývare nebude ani jedno a pritom bude silný, plný chuti a hneď vás postaví na nohy - či už bojujete s bacilmi alebo opicou. ;)

Postup prípravy

Vlastne ma to naučil svokor, povolaním kuchár, keď mi doniesol kus hovädzieho mäska s komentárom, že to je na vývar. Zeleninku už zvoľte podľa seba, ale nesmie chýbať mrkva, petržlen, cibuľa alebo aspoň pór a kúsok zeleru. To je jediná zelenina, ktorú neznášam už keď ju z diaľky cítim, ale zas v tom vývare nechá len letmý dotyk a treba ho tam. :)

Do väčšieho hrnca dajte variť vodu a keď zovrie, šupnite tam umyté mäso v celku. Krásne sa zatiahne. Polhodinu varte a potom pridajte väčšinu zeleniny. Ja osobne pridávam všetko okrem zemiaku a kelu či karfiolu, tie dávam až aspoň po hodine varenia, lebo sa rýchlo rozvaria. Pridajte aj bobuľky korenia, soľ a na miernom ohni varte ešte asi hodinu a pol. Po tomto čase by malo byť mäso mäkké, zelenina ešte nerozvarená a vývar tak akurát silný.

Zeleninu vyberte, čo máte radi podávajte k polievke, zvyšok vyhoďte. mäso nakrájajte a extra zavarte slížiky. U nás nesmie chýbať ani čerstvá petržlenová vňaťka.

Tip: Ak je hovädzie mäsko pekné, dá sa po uvarení podávať s omáčkou aj ako hlavné jedlo. Aspoň u nás je veľmi obľúbené a niekedy je oň väčšia bitka ako o šnicle.

 

4. 2. 2017 13:48

Páči sa ti recept?

Komentáre

Pridať komentár
Formátovanie príspevku: hrubé  podčiarknuté  kurzíva
Čo prechádza cez žalúdok?
Pridaj komentár  

Recepty z kategórie

Recepty

 

O mne

Blog môžeš sa vydávať

V živote sú dôležitejšie otázky ako čo budem dnes variť, to uznávam. S tými vám však asi nepomôžem. :) Zato receptov a tipov tu nájdete požehnane a každý je odskúšaný na mojej rodine alebo priateľoch. Verím, že budú fungovať aj u vás doma, či už pôjde o osvedčenú klasiku, zaslúžený dezert alebo zdravú špecialitku zo surovín, ktoré možno bežne nejedávate.

Vitajte a cíťte sa tu dobre!

podpis

Bude sa vám páčiť

 
 
 

© 2013 - 2019 mozessavydavat.sk | kontakt | mapa webu | partneri | spolupráca | rss

tvorba web stránok bohacek.sk

Jednoduché a rýchle recepty