Používaním stránok mozessavydavat.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Dezerty

Raw makové guľky

Raw makové guľky
bez lepkubez mliekaveganraw

Rýchle a zdravé maškrtenie, pre všetkých makofilov ako stvorené. Bez lepku, mlieka, cukru, vajec, 100 percent raw, vegan... No zdravšie to už byť nemôže. ;)

Postup prípravy

Mak a ľanové semienka pomelieme, ja som zvolila klasický kovový ručný mlynček. Slivky a hrozienka rozsekáme alebo rozmixujeme. Ak máme nožový mixér s väčšou nádobou, môžeme tam všetky ingrediencie hodiť a už len rozdrviť. Ak nie, zmiešame ich ponorákom. Z lepkavej hutnej hmoty tvarujeme menšie guľky a obaľujeme ich v nasekaných orechoch, kokose a podobne.

Skladujeme v uzavretej nádobe v chlade aj niekoľko týždňov. S konzumáciou to nepreháňame, guľôčky majú totiž priaznivý účinok na funkciu čriev. Ehm. :)

Ak vám nereže mak, skúste aj tieto kokosové a orechové datlové guľôčky.

 

Tip 2: Namiesto sliviek a hrozienok môžete použiť aj datle/ datlovú pastu. Mak môžete skombinovať s mletými mandľami či orechmi a kokosový olej zameniť za mandľové maslo. :)

20. 3. 2017 7:30

Páči sa ti recept?

Komentáre

Pridať komentár
Formátovanie príspevku: hrubé  podčiarknuté  kurzíva
Čo prechádza cez žalúdok?
Pridaj komentár  

Recepty z kategórie

Recepty

 

O mne

Blog môžeš sa vydávať

V živote sú dôležitejšie otázky ako čo budem dnes variť, to uznávam. S tými vám však asi nepomôžem. :) Zato receptov a tipov tu nájdete požehnane a každý je odskúšaný na mojej rodine alebo priateľoch. Verím, že budú fungovať aj u vás doma, či už pôjde o osvedčenú klasiku, zaslúžený dezert alebo zdravú špecialitku zo surovín, ktoré možno bežne nejedávate.

Vitajte a cíťte sa tu dobre!

podpis

Bude sa vám páčiť

 
 
 

© 2013 - 2019 mozessavydavat.sk | kontakt | mapa webu | partneri | spolupráca | rss

tvorba web stránok bohacek.sk

Jednoduché a rýchle recepty