Používaním stránok mozessavydavat.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

DezertyVianoce

Makové linecké koláčiky

Makové linecké koláčiky
Vianoce

Mám rada veľa druhov vianočných koláčikov, ale zároveň nechcem piecť veľké množstvá. Lebo veď poznáme sa, koľko je, toľko sa zje. (Teda na môjho muža to neplatí, tomu musím dať koláče doslova pod nos, aby vôbec ochutnal!) A keďže diéty a detoxy nie sú nič pre mňa, je praktickejšie a aj zdravšie cez sviatky veľa nepribrať. Boli roky, keď som dokonca aj schudla, lebo po toľkom pečení som už koláče nechcela ani vidieť. No ale pri týchto makových by som si nechala povedať vždy. ;)

Suroviny

350 g  hladká múka
100 g  mletý mak
130 g  práškový cukor
3 ks  žĺtok
300 g  maslo
1 ks  vanilkový cukor
 kôra z 1 bio citróna
1/2 ČL  citrónová šťava

Postup prípravy

Linecké je u nás na sviatočnom stole stálica, robím ho už len a iba podľa tohto receptu a je naozaj mňam. Zožeňte niekde bio citrón a dajte tam aj kôru, dodá koláčikom skvelú chuť a vôňu. Tá svedčí hlavne makovej verzii, do ktorej zvyknem dávať aj trošku citrónovej šťavy.

Robím to tak, že si urobím dávku na linecké a odoberiem z neho tretinu alebo polovicu. Pridám šťavu a mletý mak, koľko znesie, aby malo stále dobrú konzistenciu. No ak máte radšej viac makové alebo si chcete urobiť rovno celú makovú várku, časť múky treba nahradiť mletým makom. Tak, ako je uvedené v rozpise surovín.

Potom už postupujeme klasicky a hotové zlepujeme nejakým dobrým lekvárikom. Ani čokoládu netreba.

22. 12. 2018 18:00

Páči sa ti recept?

Komentáre

Pridať komentár
Formátovanie príspevku: hrubé  podčiarknuté  kurzíva
Čo prechádza cez žalúdok?
Pridaj komentár  

Recepty z kategórie

Recepty

 

O mne

Blog môžeš sa vydávať

V živote sú dôležitejšie otázky ako čo budem dnes variť, to uznávam. S tými vám však asi nepomôžem. :) Zato receptov a tipov tu nájdete požehnane a každý je odskúšaný na mojej rodine alebo priateľoch. Verím, že budú fungovať aj u vás doma, či už pôjde o osvedčenú klasiku, zaslúžený dezert alebo zdravú špecialitku zo surovín, ktoré možno bežne nejedávate.

Vitajte a cíťte sa tu dobre!

podpis

Bude sa vám páčiť

 
 
 

© 2013 - 2019 mozessavydavat.sk | kontakt | mapa webu | partneri | spolupráca | rss

tvorba web stránok bohacek.sk

Jednoduché a rýchle recepty