Používaním stránok mozessavydavat.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

DezertyVianoce

Krehké orechové kolieska

Krehké orechové kolieska
Vianoce

V maminej písanke s receptami na tej najochytanejšej strane je recept na takzvané žĺtkové tortičky, podľa ktorého piekla najskôr ona a potom my so sestrou tieto koláčiky. Recept mala od istej tety Jarky, ktorá jej piekla zákusky na svadbu. Vtipné je, že v našej verzii sme ich nikdy nepoliali žĺtkovou polevou a žĺtok nejde ani do cesta, tak sme ich radšej premenovali. Tento názov ich vystihuje dokonale. :)

Postup prípravy

Namiesto žĺtkovej polevy vždy schytali dávku čokolády s Cerou a presne do stredu polovicu orecha alebo jedno hrozienko. To ich robilo nie až tak príťažlivými v konkurencii ostatných koláčikov. Preto som sa rozhodla trochu im vylepšiť stajling a, vďaka poleve s kokosovým olejom, aj chuť. Inak sú presne ako tie od maminky.

Orechy pomelieme, maslo necháme zmäknúť a všetko zmiesime, aby vzniklo tvárne cesto. Dáme ho stuhnúť do chladničky, potom rozvaľkáme a vykrajujeme kolieska.

Pečieme, kým sa nezačnú jemne sfarbovať a kým nie sú natoľko pevné, že ich môžeme vybrať na mriežku, aby vychladli.

Vychladnuté kolieska zlepujeme ríbezľovým, brusnicovým alebo iným džemom a necháme odstáť. Potom ich máčame v čokoládovej poleve (nad parou rozpustíme čokinu a trochu kokosového oleja) a vrch ozdobíme nasekanými orechmi. Ja som použila aj mrazom sušené ovocie a kokos. :)

Skladujeme v uzatvorenej nádobe na chladnejšom mieste.

 

Tip: Z tohto cesta sme zvykli robievať aj vanilkové rožky, tak ak nemáte svoj srdcový recept, smelo do toho. ;)

15. 12. 2017 22:09

Páči sa ti recept?

Komentáre

Pridať komentár
Formátovanie príspevku: hrubé  podčiarknuté  kurzíva
Čo prechádza cez žalúdok?
Pridaj komentár  

Recepty z kategórie

Recepty

 

O mne

Blog môžeš sa vydávať

V živote sú dôležitejšie otázky ako čo budem dnes variť, to uznávam. S tými vám však asi nepomôžem. :) Zato receptov a tipov tu nájdete požehnane a každý je odskúšaný na mojej rodine alebo priateľoch. Verím, že budú fungovať aj u vás doma, či už pôjde o osvedčenú klasiku, zaslúžený dezert alebo zdravú špecialitku zo surovín, ktoré možno bežne nejedávate.

Vitajte a cíťte sa tu dobre!

podpis

Bude sa vám páčiť

 
 
 

© 2013 - 2019 mozessavydavat.sk | kontakt | mapa webu | partneri | spolupráca | rss

tvorba web stránok bohacek.sk

Jednoduché a rýchle recepty